MCU: Nejzajímavější příběhové linky, které i po Avengers: Endgame zůstávají neuzavřené

22. 7. 2020 29 105×135 světlý/tmavý vzhled

Loňská superhrdinská týmovka Avengers: Endgame 83 % zakončila mnoho dějových linek, které se propojeným univerzem Marvelu táhly celé roky. Captain America konečně našel klid po boku své první lásky, Iron Man se obětoval pro záchranu světa a vlastní rodiny. Některé boční příběhy ale na své rozuzlení stále čekají.

1) Abomination a Samuel Sterns

Foto: Bontonfilm

Jak už jsme na našem webu zmiňovali několikrát, Marvel se rád tváří, že zapomněl na svůj druhý snímek v pořadí, na Neuvěřitelného Hulka 63 %. V něm představil hned dva mocné padouchy. Ve speciální cele nejspíš stále ještě přežívá svalnatý obr Abomination, zatímco doktora Samuela Sternse předala Black Widow organizaci S.H.I.E.L.D. Co se ale stalo se Sternsem poté, co se ukázalo, že S.H.I.E.L.D. infiltrovala Hydra?

Superschopnosti občas nestačí. Vybrali jsme nejméně zábavné akční scény z komiksových filmů

Možná si myslíte, že Marvel už na obě zmíněné postavy dávno zapomněl. Stojí ale za zmínku, že ještě v Občanské válce 78 % z roku 2016 do univerza znovu vstoupil Thaddeus Ross, taktéž z Neuvěřitelného Hulka. Před rokem pak producent Kevin Feige   na Redditu fanoušky ujistil, že na oba charaktery rozhodně nezapomněl.

2) Avengers Tower

Foto: Falcon

Značná část příběhu snímku Spider-Man: Homecoming 73 % se točila okolo prodeje někdejší Avengers Tower, kterou superhrdinský tým používal do konce své války s Ultronem. Nikdy jsme se ale nedozvěděli, kdo tuto nezaměnitelnou dominantu New Yorku od Tonyho Starka vlastně koupil.

Fanoušci spekulují, že by to mohl být Norman Osborn, známý jako Green Goblin z komiksů o Spider-Manovi. V takovém případě by se mohl mrakodrap znovu ukázat například ve třetím pavoukově sólovém snímku. Z Avengers Tower se taky v budoucnu může stát Baxter Building, sídlo Fantastické čtyřky.

3) Nick Fury ve vesmíru

Foto: Falcon

V loňském snímku Daleko od domova 76 % si dával Nick Fury dovolenou a na Zemi za něj mezitím zaskakoval Talos. Proč se ale jednooký hrdina nenatáhl na skutečné pláži a místo toho odpočíval na lehátku před projekcí oceánu? Talos v telefonátu zmiňoval něco o jakési misi – co přesně Fury ve vesmíru prováděl?

4) Osud Xandaru

Foto: Falcon

Většina vesmíru byla zasažena Thanosovým lusknutím poté, co Šílený titán shromáždil všechny Kameny nekonečna. Tyto oběti následně Hulk přivedl ve snímku Avengers: Endgame zpět k životu. Co se ale stalo s obyvateli Xandaru, které Thanos povraždil ještě před úvodem Infinity War 86 %?

Jak Návrat prvního Avengera navždy změnil superhrdinský vesmír Marvelu

Xandar hraje v galaxii velmi důležitou roli, působí jako protiváha ambiciózního impéria Kree. Pokud se nyní chybějící polovina obyvatel impéria vrátí, zatímco Xandařané zůstanou mrtví, může naše hrdiny čekat další zápas s padouchy typu Ronana nebo Yon-Rogga. Osud Xandaru nám dost možná objasní nadcházející třetí díl Strážců Galaxie.

5) Kde jsou Gamora a Loki?

Foto: Falcon

A když už jsme u Strážců, kde (a kdo a proč) je Gamora? Po finální bitvě s Thanosem a jeho poskoky se zdánlivě vypařila. Nepochybujeme, že se dokáže ze Země nějakým způsobem dostat, ale co má přesně v plánu? Thanos je mrtvý a její sestra Nebula se přidala ke Strážcům Galaxie.

Loki podle všeho vytvořil ukradením Teseraktu novou dimenzi a navíc se psychicky vrátil do doby, kdy ještě s Avengery bojoval místo aby jim pomáhal. Co přesně ale boha klamu čeká se dozvíme nejspíš až v seriálu Disney+.

6) Lady Sif

Foto: ABC TV Network

Hela v Ragnaroku 82 % povraždila skoro všechny Thorovy přátele z předchozích filmů, lady Sif nicméně masakru unikla. Ukázala se také v seriálové části marveláckého univerza, takže ji fanoušci dobře znají a rádi by ji viděli znovu. Spekuluje se, že postavu uvidíme ve snímku Thor: Love and Thunder  , kde nám snad prozradí, co měla celou dobu na práci.

Když záporák vyhraje: Slavné filmy, v nichž nakonec zvítězil padouch

Zmeškala totiž zničení Asgardu, válku s Thanosem, vyhlazení půlky vesmíru a velkou závěrečnou bitvu. Snad přijde na dostatečně dobrou výmluvu.

7) Baron Mordo

Foto: Falcon

Poslední místo v našem žebříčku doplňujeme spíš jen pro úplnost. Na bývalého přítele Doctora Strange, který se později rozhodl vyhladit uživatele mystických umění z povrchu zemského, si asi dobře pamatujete. Mohl by se ukázat jako vedlejší padouch blížícího se pokračování In the Multiverse of Madness  . I kdybychom si ale museli počkat déle, nemyslíme si, že by Marvel na tuto dějovou linku dokázal zapomenout.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: