Black Widow, James Bond i Krotitelé duchů. Kdy se dočkáme těch největších odložených filmů?

23. 7. 2020 9 058×1099 světlý/tmavý vzhled

Epidemie koronaviru způsobila v uplynulých měsících odklad celé řady velkých filmových premiér. Rozhodli jsme se proto vybrat deset těch nejočekávanějších a na jednom místě shrnout, kdy bychom se jich snad mohli nakonec dočkat v kinech. Zaměřili jsme se na snímky, které měly vyjít ještě letos.

1) Black Widow

Foto: Falcon

Marvel nás už nějaký čas zásobuje dvěma až třemi příspěvky do propojeného univerza ročně. Takzvanou Fázi 4 měla letos rozjet dlouho očekávaná Black Widow  , která měla do českých kin dorazit už na konci letošního dubna. Se zhoršující se situací ale začínalo být jasné, že to nejspíš nepůjde a premiéra se přesunula na 5. listopad, kde nahradila druhou plánovanou marvelovku Eternals  .

Jak Marvel tiše přepisoval historii. Tvůrci mezi jednotlivými filmy nenápadně měnili příběh

Tu mimochodem letos nakonec vůbec neuvidíme, dorazí totiž až 11. února. Odkladu se dočkal i další superhrdinský snímek Noví mutanti  , které studio Disney převzalo od konkurenčních Foxů. Tomu štěstí nepřeje už vůbec – film se měl zprvu ukázat už v dubnu 2018, v současné době má jít do kin 27. srpna. Zůstává nicméně otázkou, zda to v tu dobu situace dovolí.

2) Není čas zemřít

Foto: Forum Film

Pětadvacátá bondovka představí v hlavní roli naposledy ostříleného Daniela Craiga  . Snímek Není čas zemřít   se chtěl původně vydat do kin už koncem loňského října, nakonec se ale rozhodl počkat až na letošní 8. duben. To se mu stalo osudným. Premiéra musela být posunuta o více než půlrok na 19. listopad.

3) Rychle a zběsile 9

Foto: CinemArt

Dvaadvacátého května se měli milovníci akční série Rychle a zběsile dočkat již devátého dílu  . Návrat Charlize Theron   do role záporačky se ale nakonec posunul málem o rok, konkrétně na 1. duben 2021. Stalo se tak v samotných počátcích epidemie v Evropě, kdy dosud třeba Marvel ještě plánoval vydat Black Widow v původním datu.

4) Top Gun: Maverick

Foto: CinemArt

Pokračování kultovního leteckého akčňáku s Tomem Cruisem   v hlavní roli se naštěstí nezpozdilo o tolik. Nebýt koronaviru, mohli jsme na něj do kina vyrazit už minulý měsíc. Teď si ale budeme muset počkat až na přelom roku – nový Top Gun   totiž dorazí 31. prosince.

5) Mulan

Foto: Falcon

Disneyho snaha přepracovat všechny populární 2D animované snímky do hraných (nebo 3D) verzí měla pokračovat i letos, konkrétně filmem Mulan  . Ta se chystala do českých sálů už 26. března, nyní plánuje premiéru na 20. srpen. Vzhledem ke špatné situaci hlavně ve Spojených státech si ale nejsme jistí, zda nebude muset čínská legendární hrdinka bojovat s dalším odkladem.

6) Tenet

Foto: Continental film

Komplikacím se nevyhnul ani ambiciózní blockbuster režiséra Christophera Nolana   Tenet  , který by za ideálních okolností běžel v kinech právě teď – dorazit měl totiž 16. července. Tedy předtím, než se Tenet dočkal ne jednoho, ale hned dvou odkladů. Momentálně naneštěstí netušíme, kdy přesně se špionský thriller ukáže na plátnech.

7) Morbius

Foto: Falcon

Za týden původně plánoval premiéru snímek Morbius   studia Sony Pictures, který se měl stát dalším příspěvkem do propojeného vesmíru představeného ve Venomovi 72 %. Ani upíři ale zjevně nejsou proti novému viru imunní a tak nakonec film uvidíme až příští rok, konkrétně 18. března.

Morbius: První trailer překvapivě ukázal postavu z MCU, lék je prý občas horší než choroba

Odklad zasáhl i připravovaného Venoma 2   s podtitulem Carnage přichází. Uvidíme ho až 24. června 2021.

8) Krotitelé duchů: Odkaz

Foto: Falcon

Po třiceti letech mělo letos na první dva slavné díly Krotitelů duchů navázat přímé pokračování   (verzi z roku 2016 nepočítáme). Zhlédnout jsme je mohli už před několika týdny, 9. července. Přesunulo se o tři čtvrtě roku na 4. březen 2021.

9) Godzilla vs Kong


Foto: Vertical Ent.

Už hezkých pár let se chystá velkolepé střetnutí   King Konga z Ostrova lebek a Godzilly, která už stihla zazářit ve dvou vlastních filmech. Souboj monster už přitom tvůrci jednou odsunuli na 20. listopad letošního roku, než je koronavirus přinutil přesunout premiéru ještě jednou na 20. květen 2021.

10) Wonder Woman 1984

Foto: Vertical Ent.

Nejen Disney a Sony, ale i Warneři musí hýbat se svými superhrdinskými trháky. Netrpělivě očekávaná Wonder Woman 1984   chtěla zprvu do kin 4. června, po sérii odkladů se ale nakonec dopracovala až ke svému současnému datu premiéry 1. října. Tak snad se opravdu dočkáme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (10 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: