Temný rytíř: Scénárista odmítl fanouškovskou teorii a vyjádřil se ke změně Two-Face

31. 7. 2020 4 416×10 světlý/tmavý vzhled

Scénárista David S. Goyer   pracoval mimo jiné na trilogii Temný rytíř režiséra Christophera Nolana  . Nedávno dostal otázku ohledně smrti padoucha Ra's al Ghoula v závěru úvodního snímku Batman začíná 86 %. Záporák před pádem do hlubin odevzdaně zavře oči a nedočkáme se žádného záběru jeho mrtvého těla či zmínky o něm. V komiksech je přitom Ra's nesmrtelný, popřípadě využívá takzvaný Lazarus Pit. Ten dokáže probudit k životu tělo nedávno zesnulého.

Foto: Warner Bros.

Goyer nicméně popřel, že by tvůrci něco takového zamýšleli v Temném rytíři. Snažili se prý o poměrně realistickou verzi Batmana a podobný motiv by tak narušil atmosféru trilogie. Ra's al Ghoul se samozřejmě později objevil i v závěrečném snímku Temný rytíř povstal, to ale jen jako Batmanova halucinace.

Žádné CGI, ale optická iluze. Vysvětlíme, jak filmaři zmenšili skřítky nebo hobity

Scénárista už si nevzpomíná, proč tvůrci změnili příběh Two-Face vůči komiksové předloze, prý ale při práci na Temném rytíři čelili větším očekáváním ze strany diváků i studia. Nebylo tak lehké vždy odpovědné lidi přesvědčit, že je občas potřeba vzdorovat diváckému očekávání.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: