Zrušili je dávno před vydáním. Těchto 7 filmů jsme se nikdy nedočkali

7. 8. 2020 6 988×20 světlý/tmavý vzhled

Plány občas nevyjdou asi každému. Někdy se to však stane i velkým filmovým studiím, která disponují milionovými rozpočty. Důvody bývají různé – od neshod mezi studiem a režisérem až třeba po přílišnou podobnost nějakému novému snímku konkurence. Dnes si představíme sedm těchto nikdy nenatočených filmů.

1) Newt

V době, kdy se do kin pomalu chystala Auta 2 61 % plánoval Pixar nový film Newt, tedy Mlok. Točit se měl okolo titulního zvířete, trápily ho však problémy se scénářem. Projekt vystřídal dva režiséry a nakonec byl zrušen. John Lasseter   z Pixaru vysvětlil, že byl Newt údajně příliš podobný filmu Rio konkurenčních Blue Sky Studios.

Nečekané smrti ve filmech: 7 případů, kdy nás úmrtí postav skutečně překvapila

Zpráva z roku 2014 pak přidala další důvod – režisér hitu Vzhůru do oblak 81 % Pete Docter   studiu navrhl, že by místo Newta mohli natočit jiný film, z něhož se po pár letech příprav stalo povedené dobrodružství V hlavě 81 %. Možná je tak paradoxně dobře, že mlokův příběh nakonec nikdy nespatřil světlo dne.

2) Crusade

Foto: 20th Century Fox

Režisér Paul Verhoeven  , kterého možná znáte třeba jako tvůrce původního RoboCopa 77 %, plánoval počátkem devadesátých let natočit film zasazený do časů křížových výprav. Plánoval je prý zpracovat jako vražedný útok křesťanů na muslimy a židy a do hlavní role obsadil Arnolda Schwarzeneggera  .

Film měl ale stát tehdy docela astronomických 100 milionů dolarů a režisér navíc odmítal studiu slíbit, že si s částkou vystačí. Začal vysvětlovat, jak nic v životě není jisté a nepomohly ani Schwarzeneggerovy nenápadné kopance pod stolem. Studio pak snímek zařízlo.

3) Halo

Foto: Microsoft Studios

Adaptaci populární videohry měl režírovat tvůrce Districtu 9 82 % Neill Blomkamp  , jemuž by z pozice producenta pomáhal Peter Jackson  . Zdálo by se, že s tak zvučnými jmény v čele nemůže nic pokazit. Jednání s Microsoftem, který vlastní značku, však prý nicméně byla velmi náročná.

Dočkáme se jich vůbec? 7 filmů, které se už roky topí v zásadních problémech

Zároveň se prý technologický gigant nechtěl nijak podílet na nákladech na film a neslevil v ničem ze svých požadavků. Nakonec jednání ztroskotala a Halo na filmovou verzi stále čeká.

4) Batman vs Godzilla

Foto: Warner Bros.

Ano, čtete správně. V roce 1966 se prý skutečně uvažovalo o tom, že by se temný rytíř mohl na filmovém plátně střetnout s obřím japonským ještěrem. Jeden z potenciálních scénářů údajně končil tím, že Batman vyšplhá Godzille na krk a připevní tam bombu. Ta ještěra na nějakou dobu omráčí, takže Japonci stihnou postavit raketu a vystřelit nebohé monstrum do vesmíru. Neříkejte, že byste na to nešli do kina.

5) Wonder Woman

Foto: Warner Bros.

Předtím, než DC hrdinku poslala na bojiště první světové války Patty Jenkins  , plánoval Amazonku představit pozdější režisér Avengers 83 % Joss Whedon  . Jeho snímek by se víc soustředil na postavu Steva Trevora a objevil by se v něm i hrdinčin vysmívaný neviditelný tryskáč.

Whedon by použil i jiné záporáky a bůh války Árés by se objevil až v samotném závěru, pravděpodobně aby diváky nalákal na případné pokračování. Studio Warner Bros. prý ale mělo pro snímek jinou vizi a Wonder Woman tak musela na nové filmové zpracování 70 % čekat ještě zhruba deset let.

6) Hellboy 3

Foto: Bontonfilm

Konec Zlaté armády 73 % otevřeně slibuje pokračování, které také měli tvůrci v čele s režisérem Guillermem del Torem   zprvu v plánu. Pak ale tvůrce dostal nabídku natočit Hobita a strávil nějaký čas prací na snímku ze Středozemě. Produkci sice po čase opustil, místo Hellboye se ale věnoval třeba akčnímu Pacific Rimu.

Harry Potter, Píseň moře i Hobit. Vybírali jsme nejlepší fantasy snímky uplynulé dekády

V roce 2017 se režisér naposledy pokusil pekelníka vzkřísit, bylo však už příliš pozdě. Místo trojky dorazil reboot, který v kinech naprosto pohořel.

7) Black Panther

Foto: Falcon

Nejen DC, ale i Marvel mohl dostat jeden ze svých superhrdinských snímků mnohem dřív. Black Panthera si chtěl zahrát Wesley Snipes  , známý hlavně jako Blade. Počítačové efekty ale v devadesátých letech dosud nebyly na potřebné úrovni, Marvel navíc procházel dost složitou finanční situací. Potíže se nevyhnuly ani scénáři.

Nakonec se Snipes nestal T'Challou, nýbrž Bladem a na Black Panthera si museli komiksoví fanoušci počkat zhruba dvacet let.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: