Věděli jste, že má seriál Breaking Bad i španělskou verzi? Jmenuje se Metástasis a je k popukání

8. 8. 2020 1 468×29 světlý/tmavý vzhled

Pokud rádi sledujete kvalitní televizní drama seriály, skoro určitě jste už viděli legendárního Perníkového tátu 92 %. Víte ale, že příběh o pádu středoškolského učitele do hlubin drogového byznysu dostal i španělskou verzi, zasazenou do Kolumbie? Pokud ne, měli byste to napravit. Metástasis 18 % (jak se předělávka jmenuje) je totiž k popukání.

Foto: Koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Jde na něm dost vidět, že tvůrci museli šetřit. Přestože seriál zpracovává prakticky totožný scénář, zmizela velká část efektních záběrů a kreativních hrátek s kamerou. Slavná scéna, v níž Skyler White (pardon, Cielo Blanco) sestupuje do bazénu na zahradě, je například nahrazena nechtěně vtipným momentem, kdy se hrdinka pokouší utopit v nádrži s rostlinami.

Walter Blanco a jeho kumpán Jose Miguel Rosas (Jesse Pinkman) místo karavanu vaří pervitin v autobuse a kradou nikoli z vlaku, nýbrž ze dvou náklaďáků. A Saúl Bueno přesedlal z praštených reklam rovnou na vlastní televizní show.

Breaking Bad: Učitel chemie drogovým bossem. Prozradíme, čím slavný seriál uchvátí i po letech

Však sami mrkněte třeba na srovnání dvou verzí jedné ikonické scény:

Metástasis vyšla v roce 2014 v jediné dlouhé sérii a řadu epizod můžete dohledat různě po internetu. Vysílala se třeba v Kolumbii či v Mexiku.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: