Eragon jako perfektní dobrodružství, Green Lantern lepší než Thor. Pozitivní recenze špatných filmů

15. 8. 2020 8 060×37 světlý/tmavý vzhled

Už skoro před třemi roky jsme na Filmožroutech zveřejnili článek s negativními recenzemi populárních filmů typu Matrixu 90 %, Pána prstenů nebo Forresta Gumpa 94 %. Tentokrát nás ale napadlo zkusit to obráceně – vybrali jsme na ČSFD pět snímků z tohoto století, které obdržely hodnocení pod 60 % a snažili jsme se najít jejich co nejpozitivnější kritiku.

1) Twilight: Nový měsíc

Foto: SPI Film

V žádném seznamu vysmívaných blockbusterů asi nesmí chybět slavná teenagerská upíří romance. Tuzemští diváci s velkým náskokem odhlasovali, že se ze všech dílů Stmívání nejméně povedl ten druhý s podtitulem Nový měsíc 41 %, takže bude v našem žebříčku celou ságu reprezentovat.

Plyšový upír a Darth Vaderův burger. 7 dost ujetých věcí inspirovaných filmy

Příběh o tom, jak se Bella snaží přivolat vize Edwarda svými pokusy o sebevraždu, nazvala recenze MTV triumfem pro fanoušky Twilightu. Pochvaly se dočkaly údajně lepší herecké výkony a také nové postavy, zvlášť italští upíři Volturi. Snímek prý také skvěle vypadá.

Zajímavou recenzi pak napsala Kit Bowen. Příznivce ságy prý nezajímá, co si o filmu myslí blazeovaní kritikové a ona se mezi ně proto nechce řadit – raději zavzpomíná na vlastní syrové emoce z období dospívání. Ústřední milostný trojúhelník nazvala úžasným a líbili se jí zpola svlečení muži, osvěžující změna proti obvykle odhalovaným ženám.

2) Eragon

Foto: 20th Century Fox

Nepovedená adaptace Eragona 48 %, jednoduchého fantasy příběhu z pera v době vzniku patnáctiletého Christophera Paoliniho  , schytala v době premiéry mimořádně ošklivé reakce a nějaká vysloveně pozitivní se nám hledala docela špatně. Většina kritiků jen spílala filmu za to, že vykrádá sérii Star Wars či Pána prstenů.

Jedna recenze nicméně udělila hezké tři hvězdy ze čtyř a pochválila výkon Eda Speelerse   v titulní roli. Líbil se i Robert Carlyle   coby zlotřilý Durza. Další pochvalný text vyzdvihl vizuální efekty a přišel s  proroctvím, které moc dobře nezestárlo. „Výsledkem je perfektní dobrodružný film, měl by se stát začátkem úspěšné série.“

3) Green Lantern

Foto: Warner Bros.

Asi byste čekali, že bude recenze Green Lanterna 57 % vyzdvihovat herecký výkon Ryana Reynoldse  , pozdějšího představitele Deadpoola. Chválí ale třeba i údajně zajímavý a nebezpečný vesmír snímku nebo fakt, že tvůrci zahrnuli komiksovou přísahu zelených lucerniček. Podle dalšího kritika ze stejného webu snímek naprosto poráží konkurenčního marveláckého Thora.

Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

Server News Blaze zase tvrdil, že má Green Lantern jen drobné chyby a představuje uspokojivý filmový zážitek, který si zasluhuje pokračování.

4) Assassin's Creed

Foto: CinemArt

Mizerná filmová adaptace úspěšné videohry Assassin's Creed 58 % jednu z kritiků okouzlila natolik, že svou recenzi zakončila: „Je to každým coulem ta nejlepší možná verze. Takhle by se měly točit filmy pro geeky.“ Líbilo se i filosofické podhoubí příběhu, které akční scény doplňuje intelektuálním bohatstvím. Viděla autorka Violet LeVoit vůbec ten stejný film, jako my ostatní?

Ostatní pozitivní názory už nadšením spíš šetří. Podle jednoho názoru má snímek aspoň dobré herecké výkony a kvalitní režii, což z něj už samo o sobě dělá nejlepší videoherní adaptaci poslední doby.

5) Padesát odstínů šedi

Foto: CinemArt

Zajímavé pozitivní zhodnocení Padesáti odstínů 41 % kvituje, jak moc se film liší od původní knihy. Scénář prý osekal všechnu adolescentní idiocii, film navíc skvěle vypadá a Dakota Johnson   v roli hlavní hrdinky doslova září. Nechybí prý dokonce ani překvapivý smysl pro humor. Podobný názor vyjádřil ostatně i další z pochvalných textů.

Zrušili je dávno před vydáním. Těchto 7 filmů jsme se nikdy nedočkali

Forbes zase napsal, že je Padesát odstínů vlastně ženská power fantasy v přestrojení. Film zabaví a občas dokonce působí i docela sexy.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: