Batman a Liga spravedlnosti: Ukážeme nové trailery a prozradíme, co zatím víme

24. 8. 2020 3 821×144 světlý/tmavý vzhled

Studio Warner Bros. odhalilo v rámci online akce DC FanDome trailery k novému Batmanovi   a také k verzi Ligy spravedlnosti 60 % původního režiséra Zacka Snydera  . Ukázky o obou chystaných filmech mnohé prozradily. V dnešním článku si shrneme to nejzajímavější.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera

Proti původní verzi z roku 2017 dokončené Jossem Whedonem   působí ochutnávka ze Snyder Cutu temněji, emocionálněji a v neposlední řadě subjektivně i lépe vypadá. Konečně na vlastní oči vidíme řadu záběrů, které režisér v průběhu let sdílel v nekvalitních fotkách na sociální síť Vero. Cyborg na hřbitově, Superman v černém obleku, Darkseid v čele armády… místy nová verze Ligy působí jako úplně odlišný snímek.

Filmový svět, jak ho ještě neznáte: Textové Star Wars nebo amatérské předělávky trailerů

Výrazně se změnil vizuální styl, od barevnosti až třeba po poměr stran. Server Screen Rant k tomu podotýká, že Whedon dotočil snímek jinými kamerami a materiál původního režiséra pak ořízl do stejného formátu. Podle Zacka Snydera touto úpravou mnohé scény hodně ztratily, takže bude jistě zajímavé zhlédnout je v jejich původně zamýšlené podobě.

Foto: HBO Max

Cyborg, který měl mít původně ve snímku docela důležitou a emotivní dějovou linku, se jí konečně dočká. Objeví se také úplně nová postava Iris West, kterou zachrání Flash před řítícím se autem. Za zmínku stojí záběr zřícené budovy s nápisem Justice League, který naznačuje, že se snímek vrátí k noční můře Bruce Wayna z filmu Batman vs. Superman 62 %.

Mrakovitý Galactus, Deadpool se zašitou pusou. Co změnily superhrdinské snímky proti komiksům

Řada scén bude pozměněna či prodloužena. Steppenwolf dostal novou zbroj a vypadá o něco děsivěji. Přibyl dialog, v němž Bruce Wayne na způsob Captaina Americy zdůrazňuje týmovou práci či jeho zadumaný pohled na hologram Supermana.

Foto: HBO Max

Dočkali jsme se dokonce i zbrusu nového padoucha jménem DeSaad. Ten v komiksech slouží Darkseidovi a specializuje se na mučení. Dovede sesílat iluze, měnit podobu a telepaticky manipulovat své oběti.

The Batman

Naopak ukázka z nadcházejícího Batmana zůstala spíš tajemná. Nezahlédli jsme Brucova komorníka Alfreda a jen na moment se ukázal padouch Penguin. Ten mimochodem podle režiséra Matta Reevese   ještě nepovede gothamské gangy a svou přezdívku prý ve snímku nesnáší. Herec Colin Farrell   je v roli namaskovaný takřka k nepoznání.

Dozvěděli jsme se, že tvůrci snad rok pracovali na netopýřím kostýmu a batmobilu. Vymysleli prý také originální Batmanovu jeskyni. Lišit se od svých předchozích verzí má i samotné město Gotham, které prý bude vypadat jako americká metropole, do níž jste se nikdy dřív nepodívali. Jako základ paradoxně posloužil britský Liverpool.

Foto: Vertical Ent.

Obyvatelé Gothamu se prý budou Batmana bát – ve filmu se totiž dosud ještě nestane symbolem naděje. Bruce Wayne se ukáže jako lidský, chybující hrdina, který do svého potenciálu teprve dorůstá.

Škoda talentu: 10 skvělých herců, které superhrdinské filmy nedokázaly využít naplno

V traileru se ukázala celá řada důležitých postav z netopýřího univerza typu Jima Gordona, Catwoman či záporáka Riddlera.

A ještě něco odlehčenějšího závěrem: v nejnovější verzi Batmanova obleku mohl jít herec Robert Pattinson   i na záchod. Zasloužil se o to starší představitel hrdiny Christian Bale  , který se jako Bruce Wayne ukázal v trilogii Christophera Nolana   Temný rytíř. Dal totiž svému nástupci radu, ať na této podstatné funkci obleku trvá.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: