Nový Sebevražedný oddíl představil své postavy. Vysvětlíme vám je i s jejich schopnostmi

26. 8. 2020 21 009×1263 světlý/tmavý vzhled

Populární režisér James Gunn   mezi prací na sérii Strážci Galaxie pro Marvel odskočil ke konkurenčnímu DC a připravuje novou verzi Sebevražedného oddílu  . V ní se ukáže celá řada úplně nových postav, které tvůrci představili v nedávném teaseru. Vrátí se nicméně i někteří staří známí a právě jimi dnešní přehled začneme.

1) Rick Flag

Foto: Vertical Ent.

Rick Flag sice shodil vousy, z původního filmu si ho však jistě stále pamatujete. Plukovník vedl původní Sebevražedný oddíl proti Enchantress, která se zmocnila těla jeho milované. Vrátí se i tentokrát, opět v podání Joela Kinnamana  .

2) Harley Quinn

Foto: Vertical Ent.

Harley se objevila už ve dvou snímcích z multiverza DC – krom Sebevražedného oddílu 64 % ještě v letošních Birds of Prey 57 %. Původně randila s Jokerem, který ji také dostal na svobodu. Později se však emancipovala a porazila padoucha Black Maska. Jak se dostala zpátky do oddílu nám nadcházející snímek jistě prozradí. Harley Quinn hraje Margot Robbie  .

Batman a Liga spravedlnosti: Ukážeme nové trailery a prozradíme, co zatím víme

3) Captain Boomerang

Foto: Vertical Ent.

Australský darebák, který v boji používá národní zbraň, bumerang. I s ním jsme se už stihli setkat v původním Sebevražedném oddílu, kde vzdor svým nepříliš působivým superschopnostem přežil celou nebezpečnou misi. Roli si zopakuje Jai Courtney  .

4) Savant

Foto: Vertical Ent.

Režisér James Gunn si s sebou do DC přivedl i herce, s nímž dříve spolupracoval na Strážcích Galaxie. Michael Rooker   se v obou dosavadních filmech objevil jako Yondu Udonta. Tentokrát si zahraje protřelého vyděrače Savanta, který to umí s technologiemi.

5) Weasel

Foto: Vertical Ent.

Menší roli Yonduova pobočníka Kraglina měl v MCU i režisérův bratr Sean Gunn  , který se tentokrát ukáže jako Weasel. Ten v komiksech začínal jako student práv na prestižní americké univerzitě, než se dal na dráhu zločinu.

6) Bloodsport

Foto: Vertical Ent.

Posledním přeběhlíkem od konkurence je Idris Elba  , jehož jsme dlouhá léta vídali coby Heimdalla, strážce Bifrostu, který vidí všechno kromě temných elfů útočících na Asgard. Thanos však Heimdalla zahubil a Elba si tudíž nově zahraje Bloodsporta ve vesmíru DC.

Superrychlost, teleportace: Schopnosti, které byste ve skutečném světě mít nechtěli

V první komiksové verzi tato postava obviňuje Supermana ze zranění svého bratra ve Vietnamu a neváhá po něm střílet kryptonitové projektily.

7) Javelin

Foto: Vertical Ent.

Němec Flula Borg   ztvární postavu téže národnosti – atleta jménem Javelin, který zanechal sportu ve prospěch zločinecké dráhy. Jak napovídá už jeho jméno, Javelin útočí zejména různými druhy oštěpů.

8) Peacemaker

Foto: Vertical Ent.

Známý John Cena   si zahraje Peacemakera, kterého popsal jako Captaina Americu, kdyby byl kretén. Postava se snaží dosáhnout míru všemi možnými prostředky – v komiksech si tak prý Peacemaker ulevuje od výčitek plynoucích z toho, že byl jeho otec velitelem v nacistickém vyhlazovacím táboře.

9) Mongal

Foto: Vertical Ent.

Mimozemšťanka Mongal pochází z planety Warworld, věnované čistě gladiátorským zápasům. Její představitelka Mayling Ng   se už dříve objevila v univerzu DC, když ztvárnila jednu z Amazonek ve snímku Wonder Woman 70 %.

10) Thinker

Foto: Vertical Ent.

Jak už je vám asi jasné od pohledu, Thinker v boji svalstvo či smrtící zbraně nepotřebuje a vystačí si se svým mozkem. Disponuje telekinezí a dokáže telepaticky ovládat své nepřátele. Podle všeho není tak starý, jak vypadá. Mozek mu jen z těla vysál tolik energie, že předčasně zestárl. Thinkera si zahraje Peter Capaldi  , jeden z nejznámějších představitelů Doktora v Pánovi času 84 %.

A to je jako všechno? Smrti filmových padouchů, které nás docela zklamaly

11) Ratcatcher 2

Foto: Vertical Ent.

Postavu Ratcatcher 2 asi nebudou znát ani komiksoví fanoušci. Zjevně vznikla přímo pro film, protože na stránkách Ratcatcher obvykle vystupuje jako muž. Ve snímku se však představí třiadvacetiletá Daniela Melchior  .

12) King Shark

Foto: Vertical Ent.

Steve Agee   bude dabovat humanoidního žraloka, který se jmenuje jednoduše King Shark. V komiksech si říká také Nanaue a je synem žraločího boha. Krom obvyklých schopností typu supersíly disponuje i rychlou regenerací a dokonce sonarem.

13) Polka Dot Man

Foto: Vertical Ent.

Tečkovaný kostým Polka Dot Mana je jeho nejmocnější zbraní. Každý utržený puntík se totiž transformuje v nějaký užitečný předmět, včetně třeba létajícího talíře. V roli se ukáže David Dastmalchian  .

14) TDK

Foto: Vertical Ent.

TDK disponuje mimořádně užitečnou schopností utrhnout si vlastní končetinu a použít ji jako zbraň. Režisér James Gunn si určitě s tímto konceptem vyhraje v mnoha vtipných scénách. V novém filmu si TDK zahraje Nathan Fillion  .

15) Blackguard

Foto: Vertical Ent.

Komiksový Blackguard prý vytváří energetické konstrukty, nejčastěji pak štít a palcát, ten filmový si ale zjevně víc libuje ve střelbě. Nepříliš známou postavu ztvární Pete Davidson  .

16) Sol Soria

Foto: Vertical Ent.

V komiksech se moc nedočtete ani o Sol Sorii, která bude podle Screen Rantu pravděpodobně ženskou verzí Juana Sorii. Ten dovede otevřít jakýkoli zámek s pomocí nanitů, které si implantoval do ruky. Taková schopnost by Sebevražednému oddílu jistě přišla vhod. Jako Sol Soria se ukáže Alice Braga  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (12 komentářů)  

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 13927

Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

16. 11. Daniel 1576

James Gunn potvrdil jméno a premiéru třetích Strážců Galaxie, odehrávat se budou po Infinity War

16. 5. Aleš 462

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

21. 10. Aleš 460

Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

28. 1. Aleš 1439

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 164

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 32747

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

To nejzajímavější z tohoto týdne: