Hogwarts Legacy: Povíme, jak vypadal svět Harryho Pottera v 19. století

18. 9. 2020 3 694×118 světlý/tmavý vzhled

Už včera jsme na našem webu informovali, že se na příští rok chystá vydání nové videohry Hogwarts Legacy s otevřeným světem. Ta by se měla odehrávat koncem 19. století a hráč se v ní ujme role studenta či studentky na bradavické škole čar a kouzel. Ta ale zhruba století před nástupem Harryho Pottera vypadala v lecčem jinak.

Staří známí

Foto: Vertical Ent.

Úplně odlišné složení měl například pedagogický sbor, v němž ale jednoho člena dost možná poznají čtenáři knížek. Profesor Cuthbert Binns totiž ve filmech nevystupuje. Učí čarodějnou verzi dějepisu mimořádně nudným způsobem, takže v jeho hodinách studenti často pospávají.

Život a lži Albuse Brumbála: To nejhorší, co mocný čaroděj během svého života udělal

Binns se od svých kolegů liší hlavně tím, že je duch. Zemřel prý přímo uprostřed své práce a ani si pořádně nevšiml, že už nežije. Kdy se přesně narodil, naneštěstí nevíme – zato jsme se z knih dozvěděli, že čarodějové žijí obvykle déle než běžní lidé. Binnse tak dost možná v 19. století potkáme, ať už po smrti nebo dokonce ještě zaživa.

Ukázat by se mohl i nesmrtelný alchymista Nicolas Flamel, kterého jsme potkali už předloni ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny 64 %.

A co Brumbál a ostatní?

Foto: Vertical Ent.

Pokud by děj videohry mapoval až 90. léta devatenáctého století, Albus Brumbál by mohl snadno být spolužákem hlavní postavy. Nastoupil totiž v roce 1892, tři roky před svým mladším bratrem Aberforthem. Koncem tisíciletí se pak oba bratři poprvé setkali s Gellertem Grindelwaldem.

Znovu by se také mohl ukázat Elfias Dóže, Brumbálův někdejší spolužák a osobní přítel, kterého jsme krátce zahlédli v první části filmových Relikvií smrti 75 %.

Jak Harry Potter měnil kostýmy. Vysvětlíme, proč už smrtijedi nevypadají jako Ku Klux Klan

Koncem 19. století už možná Bradavice vedl coby ředitel nepopulární Phineas Nigellus Black, jemuž by tehdy bylo okolo čtyřiceti nebo padesáti. Obraz tohoto muže (Siriusova prapradědečka) sehrál relativně důležitou roli v knižním Harrym Potterovi – jen díky němu dokázal Snape hrdinům předat Nebelvírův meč.

Nelze však vyloučit, že potkáme nějakého Blackova předchůdce.

Ministerstvo kouzel

Foto: Warner Bros.

Ministrů kouzel se v Británii vystřídalo v druhé půlce století hned několik (třeba Evangeline Orpingtonová, dobrá přítelkyně královny Viktorie), od roku 1865 však nepřetržitě úřad držel Faris Spavin, který přežil pokus o vraždu ze strany kentaura a v roce 1875 podepsal dekret, který zakázal nezletilým kouzelníkům používat magii mimo školu.

Také došlo k významným úpravám pravidel famfrpálu. Střelci už například nesměli odstrčit brankáře ve snaze o gól. Až do roku 1883 se mimochodem střílelo do košů pověšených na tyčích, které pak nahradily dobře známé obruče.

Co prozradila hra

Foto: Portkey Games

Z ukázky a leaků jsme se navíc dozvěděli pár zajímavých náznaků. Zahlédli jsme například stádečko měsíčníků, které jsme poprvé viděli v prvních Fantastických zvířatech 73 % – jedná se o ty tvory s dlouhým krkem a velkýma očima. Ve stejném snímku se představil i mohutný mečoroh s chapadlovitými výrůstky okolo úst.

Harry Potter: Nejdůležitější knižní postavy, které se nedostaly do filmů

Zahlédli jsme také trolla, hipogryfa a draka, ale ty jste určitě poznali i bez popisu.

Další informace se jistě objeví postupem času, jak se bude vydání videohry blížit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: