Harry Potter: Nechal Brumbál Siriuse Blacka záměrně hnít v Azkabanu?

20. 9. 2020 4 315×38 světlý/tmavý vzhled

Možná jste už také slyšeli o populární fanouškovské teorii, že nechal Albus Brumbál vědomě Siriuse Blacka věznit v Azkabanu, ač měl důvody pochybovat o jeho vině. Šíří se v blogových příspěvcích, ve videích na YouTube i jinde po internetu. Jaké existují pro takové tvrzení důkazy?

Foto: Warner Bros.

Připomeneme, že Siriuse vinili ostatní čarodějové ze zrady Potterů (kterou ve skutečnosti spáchal Peter Pettigrew) a z vraždy Petera, jakož i dvanácti přítomných mudlů. Našli ho přímo na místě činu, takže ho bez soudu poslali do Azkabanu.

Siriusovi přitížilo, že měl být strážcem tajemství místa, kde se Potterovi skrývali. Nebo si to aspoň myslel Brumbál – Black se s Harryho rodiči později dohodl, že se strážcem skrze Fideliovo zaklínadlo stane právě Pettigrew, protože by ho Voldemort na rozdíl od Siriuse nejspíš nepodezříval. Všichni, kdo by mohli Blackovu verzi potvrdit, byli už ale v tu chvíli mrtví a Peter samozřejmě zradil.

Foto: Warner Bros.

I tak ale působí trochu divně, že Brumbál hodil svého spolubojovníka z Fénixova řádu tak rychle přes palubu. Osobně se zaručil za Snapa, který prokazatelně patřil mezi smrtijedy. Siriusův případ ale podle všeho nijak blíž neprošetřoval, přestože dokáže dobře číst myšlenky a soudu se dočkali třeba i brutální zločinci typu Lestrangových.

Život a lži Albuse Brumbála: To nejhorší, co mocný čaroděj během svého života udělal

Brumbál se dokonce ani nepokusil znovu otevřít Blackův případ poté, co se ve Vězni z Azkabanu přesvědčil o jeho nevině.

Foto: Warner Bros.

A motivace? Fanoušci spekulují, že ředitel Bradavic odklidil Siriuse proto, aby Black nedostal možnost vychovávat malého Harryho. Ten by totiž přišel o magickou ochranu, které se těšil v domu Dursleyových vlivem krve své matky, přítomné v její sestře.

Spekulace je to zajímavá, ale Brumbála se musíme zastat. Nemohl vědět nic o změnách strážce tajemství, takže nejspíš neměl o Blackově vině pochybnosti. I tak se měl nicméně zasadit o spravedlivý soud.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: