Captain America: Seřadili jsme 10 hrdinových nejlepších scén napříč univerzem Marvelu

23. 9. 2020 5 995×81 světlý/tmavý vzhled

Příběh Captaina v propojeném vesmíru Marvelu dospěl před rokem ke svému konci. Steve Rogers po bitvě s Thanosem vrátil Kameny nekonečna do jejich časových linií a konečně si mohl užít tanec s milovanou Peggy Carter. Máme tak ideální příležitost ohlédnout se za těmi nejlepšími momenty této populární postavy.

10) Captain vs Captain

Foto: Falcon

Začít musíme vtipným momentem z loňské týmovky Avengers: Endgame 83 %, v níž se supervoják střetl sám se sebou. Respektive tedy s mladší verzí sebe sama z minulosti. Druhý Cap si myslel, že mu Loki jednoduše ukradl podobu a rozpoutala se šarvátka, během které došlo i na obdivování Stevova zadku a slavnou hrdinovu hlášku: „I can do this all day.“

Tvůrci zkrátka z výletu do New Yorku během invaze emzáků vytěžili maximum.

9) Steve získává vlajku

Foto: Falcon

Ještě předtím, než Captain získal díky séru své mimořádné schopnosti, prokázal mimořádnou vynalézavost. Vojenský výcvik ho vyčerpával, takže rád sáhl po příležitosti nechat se odvézt zpět na základnu, pokud stáhne ze stožáru vlajku. Problém? Nikomu se to už sedmnáct let nepodařilo.

Iron Man 3: 7 zajímavých drobností, které jste v marveláckém snímku možná přehlédli

Co ale Stevovi v té době scházelo ve svalové hmotě, to nahradil šedou kůrou mozkovou. Uvolnil stožár, nechal ho spadnout a bylo hotovo.

8) Záchrana Visiona

Foto: Falcon

Thanosovi služebníci napadli a zranili Visiona a málem dostali i Scarlet Witch, když si přišli pro Kámen mysli. Situace už vypadala zoufale, když se náhle zpoza vlaku vynořil Captain. Beze zbraně, bez štítu. I tak se ale na tvářích dvou mocných superhrdinů okamžitě objevil výraz úlevy.

Cap totiž tým Avengers v průběhu let provedl tolika složitými situacemi, že jeho pouhá přítomnost okamžitě vzbuzuje naději.

7) Granát

Foto: Falcon

A čím si hrdina takovou oddanost vysloužil? Zejména tím, že je za své spolubojovníky ochotný i zemřít. Názorně to ukázal ještě před aplikací séra, když skočil na granát vržený do davu. Vlastním tělem chtěl utlumit explozi, aby zachránil ostatní – a to přesto, že jím pro fyzickou neduživost mnohdy pohrdali.

Scéna s granátem ukázala skutečnou sílu Stevova charakteru. Plukovník Philips musel chtě nechtě uznat, že se hrdina do programu supervojáka hodí a doktor Erskine se mohl jenom potutelně usmívat.

6) Odlož kladivo

Foto: Falcon

Captain s Iron Manem zajali v Německu Lokiho a přepravovali ho do Spojených států, když náhle dorazil Thor a boha klamu jim sebral. Tony Stark vyrazil za ním a rozpoutala se rvačka, kterou musel Steve Rogers ukončit. Vyzval proto Thora, aby odložil své kladivo, což se však minulo účinkem.

MCU: Nejzajímavější příběhové linky, které i po Avengers: Endgame zůstávají neuzavřené

Fanoušci Marvelu snad už od počátku MCU přemýšleli, jak by úder Mjølniru do vibrania vypadal. Avengers přinesli efektní odpověď ve formě kusu lesa srovnaného se zemí.

5) Thanos se blíží

Foto: Falcon

Arcipadouch Thanos dorazil do Wakandy, aby z Visionova čela vyrval Kámen mysli a vyplnil tak poslední prázdné místo ve své zlaté rukavici. Zoufalí hrdinové se ho snažili ze všech sil zastavit, ale Šílený titán je jednoho po druhém smetl. Jako poslední zůstal stát právě Captain, který se vzdorným křikem držel Thanosovu ruku, aby mu zabránil použít moc Kamenů.

4) Cap utíká S.H.I.E.L.D.u

Foto: Falcon

Krom nepřátel z vesmíru ale musel Steve Rogers čelit i těm ve vlastních řadách. Třeba když se ho bývalí spolubojovníci pokusili zpacifikovat během cesty výtahem. Captain se nenechal zastrašit početní převahou, zmlátil zrádce z Hydry a poté na motorce opustil celý komplex, přičemž ještě štítem sestřelil útočící Quinjet.

Pokud Cap do té doby občas vedle Hulka nebo Thora působil tak trochu jako muší váha, potom už jsme ho zkrátka museli brát vážně.

3) Občanská válka

Foto: Falcon

Největší Captainovou zkouškou se ale stal až rozpad Avengers, k němuž došlo kvůli Sokovijské smlouvě a domnělém teroristickém útoku Buckyho Barnese. Iron Man se nakonec dozvěděl pravdu o smrti svých rodičů a rozpoutala se bitka, v níž Captain stěží dokázal svého kamaráda ubránit.

Vzdal se ale štítu, který vyrobil Tonyho otec Howard a trvalo ještě několik let, než se oba muži smířili a Steve ho dostal zpátky.

2) Návrat Buckyho

Foto: Falcon

Tajemný zabiják Winter Soldier přepadl Black Widow uprostřed silnice, Captain ale nebyl daleko. Rozpoutala se zběsilá šarvátka plná ostrých nožů a bleskurychlých úderů. V závěru pak Steve strhl svému nepříteli masku – jen aby pod ní ke svému překvapení objevil starého kamaráda Buckyho.

Jak Návrat prvního Avengera navždy změnil superhrdinský vesmír Marvelu

Střetnutí nás zaujalo perfektní choreografií, ale i chytrými zvraty typu lsti Black Widow či originálního využívání umělé ruky ze strany Winter Soldiera.

1) Kladivo

Foto: Falcon

Asi jste už od začátku věděli, která scéna získá první místo v našem žebříčku. Když už se zdálo, že Thanos porazí naše hrdiny a v Endgame opět vyhraje, přitáhl si Captain do ruky Mjølnir. Zběsile zaútočil a na chvíli se zdálo, že dokonce dokáže Šíleného titána sám porazit.

Nakonec ale Steve místo toho znovusjednotil celý tým, oživený Hulkovým lusknutím. A vrhl se do závěrečné bitvy, která rozhodla osud celého vesmíru.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: