V tomhle hrát nebudu. 7 herců, kteří z různých důvodů opustili natáčení

7. 10. 2020 4 569×14 světlý/tmavý vzhled

Ne vždycky probíhá produkce filmu podle plánu. A občas se dokonce stane i to, že původně domluvený herec celé natáčení z nějakého důvodu opustí. Mezi takovými se najdou mnohá zvučná jména – dnes si představíme osm takových a samozřejmě si i vysvětlíme, co je k jejich kroku vedlo.

1) Leonardo DiCaprio: Berserker

Foto: CinemArt

Mel Gibson   nejdřív umučil sám sebe v legendárním Statečném srdci 88 % a poté i Ježíše v Umučení Krista 3 %. Potom se chtěl podívat do Skandinávie ve vikinském snímku Berserker, v němž si měl hlavní roli zahrát slavný Leonardo DiCaprio  . Ten ale film opustil ještě předtím, než se mohlo začít natáčet.

Zrušili je dávno před vydáním. Těchto 7 filmů jsme se nikdy nedočkali

Oficiálně kvůli nabitému kalendáři a kreativním neshodám, roli ale podle všeho hrál i skandál, který tehdy na režiséra praskl. Gibson totiž své tehdejší přítelkyni posílal výhružné, sprosté hlasové zprávy. Berserker nakonec nevznikl, ač Gibson ještě v roce 2012 jeho natáčení plánoval. Třeba jednou.

2) James Purefoy: V jako Vendeta

Foto: Bontonfilm

Jamese Purefoye   si možná pamatujete z béčkové fantasy Solomon Kane 65 %, která se točila i v Česku. Herec měl ale ztvárnit i enigmatickou titulní postavu snímku V jako Vendeta 80 %. Nelíbila se mu ale prý maska, kterou hrdina nosí napříč celým filmem – podle klepů i proto, že by divák vůbec nezahlédl jeho obličej.

Purefoy proto tvůrcům ukázal záda a v roli V se nakonec ukázal Hugo Weaving  . Později se ale nechal slyšet, že maska ve skutečnosti v jeho rozhodnutí opustit natáčení nehrála žádnou roli, s tvůrci se prostě neshodli na přístupu k postavě. Přesto je výše zmíněný drb na internetu stále rozšířený.

3) Christian Bale: Steve Jobs

 

Životopisný snímek 68 % o zakladateli a nejslavnější tváři společnosti Apple původně do hlavní role obsadil Christiana Bala  , představitele Temného rytíře. Herec ale prý nedokázal přijít na to, jak Steva Jobse ztvárnit a nakonec se rozhodl k odchodu. Došel prý k názoru, že pro roli není tím pravým.

Propadáky dekády: 10 filmů, které v uplynulých letech skončily v červených číslech

Nakonec si Jobse zahrál Michael Fassbender  , známý mimo jiné třeba z nových filmů Ridleyho Scotta   ze série Vetřelec.

4) Charlie Hunnam: Padesát odstínů šedi

 

Král Artuš z akční Legendy o meči 73 % měl původně ztvárnit Christiana Greye ve známé sérii Padesát odstínů. Co víc, prý se na roli vysloveně těšil. Okolnosti mu ale nepřály. Hunnamův   kamarád, režisér Guillermo Del Toro   totiž zrovna natáčel svůj Purpurový vrch 65 % a herce do něj chtěl.

Hunnamovi se prý vůbec nerozhodovalo snadno, nakonec se ale rozhodl dát přednost projektu, na který kývl dřív – právě Purpurovému vrchu.

5) Winona Ryder: Kmotr III

Foto: Warner Bros.

Mladá Winona Ryder   se koncem osmdesátých let těšila větší a větší popularitě, takže jí tvůrci kultovní série Kmotr nabídli roli ve třetím filmu 85 %. Herečka ale odešla těsně před začátkem natáčení. Okolo její motivace se množily nejrůznější klepy, oficiálně však byla Ryder příliš unavená po natáčení tří snímků v těsné posloupnosti a trpěla z toho dokonce čtyřicetistupňovými horečkami.

6) Sacha Baron Cohen: Bohemian Rhapsody

 

Životopisný snímek Bohemian Rhapsody 88 % nakonec dorazil do kin předloni a dočkal se vřelého přijetí, vznikal ale dlouho a náročně. V roce 2013 ho například opustil Sacha Baron Cohen  , známý mimo jiné rolí Borata. Nepohodl se totiž s nejmenovaným členem skupiny Queen.

7) Zendaya: Aaliyah: The Princess of R&B

Foto: Falcon

V roce 2014 opustila Zendaya   produkci životopisného snímku Aaliyah: The Princess of R&B  , věnovaný zpěvačce tragicky zesnulé ve dvaadvaceti letech. Rodina Aaliyah  , která zahynula při pádu letadla, totiž vznik snímku nepodporovala. Zendaya proto usoudila, že by jí účast na natáčení přišla nepřístojná.

Marvel: Herci, které bychom už brzy mohli vidět v superhrdinském vesmíru

Za zmínku stojí, že samotná Aaliyah byla po svém skonu vystřižena z druhého dílu Matrixu, protože nestihla dotočit všechny potřebné scény.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: