Avatar 2: Cesta vody 2022 (Avatar: The way of water) již brzy v kinech

Datum vydání 25. 10. 2022Shlédnutí 9 184×Sdílení článku189Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V prosinci tohoto roku se do kin dostane další z dobrodružných filmů od režiséra Jamese Camerona, Avatar 2: Cesta vody. Odehrává se dekádu po událostech v prvním filmu, vypráví příběh rodiny Sullyových, jmenovitě Jakea, Neytiri a jejich dětí. Opět nebude nouze o akci, hlavní hrdinové se musejí vyrovnat s potížemi, jež je začnou pronásledovat, navzájem o sebe pečovat a chránit se, bojovat za holý život a přežít různé tragédie, jež je na jejich cestě čekají. V hlavních rolích se objeví Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Kate Winslet a další, obsazení tedy bude vskutku hvězdné. Premiéra je stanovena na 15. 12. 2022. 

Od 22. 9. 2022 se do kin vrátil první snímek Avatar z roku 2009 v remasterované verzi s možností sledování i v 4DX 3D, jež spolehlivě vtáhne do akce každého zúčastněného. Je tedy možné si připomenout události v něm pro lepší kontext.

Není první, ani poslední. Dílů přibude.

Letošní premiérový Avatar je pouze prvním ze čtyřech plánovaných pokračování. Film je ve výrobě již od roku 2010, dokončenou předprodukci má od roku 2017 a další pohybové efekty byly zkompletovány ze začátku roku 2020. Je tedy jasné, že výroba takového projektu skutečně není jednoduchá a může docela snadno zabrat i přes deset let. Nejtěžší bylo správně zpracovat scény pod vodou, tvůrci se potýkali s potížemi jako například odraz světla z hladiny vody. Navíc technologie dostupná v roce 2014 k natáčení pod vodou nebyla tak dokonalá, naštěstí již v roce 2017 se natolik posunula, že s dokončením scénářů bylo možné natočit scény tak, jak bylo zamýšleno. Výsledek brzy uvidíme v kinech. 

Foto: Instagram

Rozhodně se bude na co těšit, nejen na efekty, které se nejvíce blýsknou ve formátu 4DX 3D, ale také na samotné příběhy v několika dalších pokračováních. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023