Marvel: Scarlet Witch je možná mutantka, Iron Man měl pomoc z Wakandy. Kniha odhalila nové detaily

28. 10. 2020 14 328×448 světlý/tmavý vzhled

Filmové univerzum Marvelu rozšířila nedávno o nové informace kniha The Wakanda Files, která mapuje technologický vývoj od Hydry a Howarda Starka až zhruba po události loňských Avengers: Endgame 83 %. Rozhodli jsme se proto přiblížit aspoň některé z nově odhalených detailů.

1) Scarlet Witch je možná mutantka

Foto: Falcon

Když Hydra před událostmi snímku Age of Ultron 73 % dorazila do východoevropské Sokovie, nesnažila se podle nové knihy jen schovat před svými nepřáteli. Místní obyvatelé prý často vykazovali zvláštní genetické mutace, které z nich činily ideální kandidáty na testování schopností Kamene mysli z Lokiho žezla. To potvrzuje starší informace z obrazového slovníku, podle nichž Kámen možná Wandě schopnosti nepředal, jen je v ní probudil.

Age of Ultron: Ve druhých Avengers se mohl ukázat Loki, Hulk by v jedné scéně zešedl

Tvůrci MCU si tímto způsobem dost možná připravují prostor pro napojení Scarlet Witch na mutantský tým X-Men, který do propojeného vesmíru dorazí v budoucnu. Záznam ve Wakanda Files navíc tvrdí, že hrdinka dosud neprobudila své schopnosti do jejich plného potenciálu.

2) Shuri se snaží obnovit byliny

Foto: Falcon

Padouch Killmonger zničil v Black Pantherovi 67 % záhony unikátních bylin, které propůjčují ochránci Wakandy jeho nadlidskou sílu a obratnost. Shuri proto začala pracovat na syntetické verzi rostliny a zvažuje, že se ji pokusí stabilizovat s pomocí vibrania.

Zaujal ji také projekt Extremis z filmu Iron Man 3 80 %, který umožňoval lidem nechat si dorůst končetiny a dával jim nové schopnosti – za cenu toho, že čas od času explodovali. Podle Shuri má tento nápad potenciál.

3) Tony Stark věděl o alternativních časových linkách

Foto: Falcon

V Avengers: Endgame se Bruce Banner dozví o štěpení časových linek vlivem Kamenů nekonečna od Prastaré během bitvy o New York. Podle nové knihy si ale byl možnosti vzniku alternativních realit vědom i Tony Stark, když pracoval na potřebné technologii.

4) Cross se snažil o vlastního Iron Mana

Foto: Falcon

Pamatujete si ještě na padoucha Crosse z prvního Ant-Mana 75 %, který se snažil získat Pymovy technologie? Kniha z MCU odhalila, co s nimi zamýšlel. Chtěl ji použít na posílení schopností pěchoty a vylepšit oblek o kevlar a emitory laserových paprsků. Cross dokonce explicitně uvedl, že by chtěl Tonymu Starkovi konkurovat, pokud vám to už z popisu jeho plánů nestihlo dojít.

5) Proč Tony oslovil Petera

Foto: Falcon

Jak naznačily už samotné filmy, Tony Stark Petera Parkera objevil na YouTube, když analyzoval záběry, v nichž hrdina zachytí letící vozidlo. Došel pak k závěru, že nejde o žádné počítačové efekty, ale o skutečný záznam. Později zkoumal Spider-Manovu pavučinu a vyjádřil obdiv, že Parker ji dokázal vyrobit doma na koleně. Prý by rád viděl, co hrdina dokáže s technologií, kterou mají k dispozici Avengers.

Spider-Man 2: Pavouk versus Dr. Octopus. 10 zajímavostí o kultovním superhrdinském snímku

Tony také údajně použil wakandskou nanotechnologii, když navrhoval pro Petera oblek Iron Spider.

6) Janet Van Dyne se v kvantové říši změnila

Foto: Falcon

Wakanda Files obsahují mimo jiné i zápisek Janet Van Dyne, v němž žena popisuje, jak ji změnil pobyt v kvantové říši. Připadá si prý, jako by každá z molekul jejího těla byla na více místech zároveň a díky tomu byla nejspíš schopná pomoci Ghost. Van Dyne dále přemýšlí, zda mají částice z kvantové říše léčivé účinky.

7) Jak vznikl Winter Soldier

Foto: Falcon

Že se stal z Buckyho Barnese na celá desetiletí zabiják s vymytým mozkem, nám už filmy několikrát připomenuly. Kniha však doplnila další detaily. Hrdina přišel o ruku v důsledku zranění během pádu a doktor Hydry Arnim Zola si o něm psal do svého tajného deníku jako o tajné zbrani Hydry. Shuri spekuluje, že Barnes získal supersílu a další nadlidské schopnosti díky záření gama, jímž se Hydra pokoušela napodobit sílu Teseraktu.

Captain America: Seřadili jsme 10 hrdinových nejlepších scén napříč univerzem Marvelu

Později padouši Winter Soldiera podrobili mimořádně bolestivému procesu, během nějž mu do hlavy implementovali aktivační slova. Podle Zolových zápisků Barnes dlouho vzdoroval.

8) Black Widow pořádně kouše

Foto: Falcon

Zásah paralyzérů ze zápěstí Black Widowpořádnou sílu, dokázal zastavit i samotného T'Challu. Podle Shuri navíc ještě hrdinka nevyužívá plný potenciál této zbraně. Nepřítel to může schytat až 300 000 volty a přijít o zrak, utrpět popáleniny třetího stupně a trvalé poškození nervové soustavy. Rána dokáže dokonce i zabíjet.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (4 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: