Skála: Sean Connery přesvědčil studio, aby nesnižovalo rozpočet akčního filmu

3. 11. 2020 3 259×34 světlý/tmavý vzhled

Producent Jerry Bruckheimer   pro Hollywood Reporter zavzpomínal na spolupráci s nedávno zesnulým hercem Seanem Connerym   při natáčení akčního snímku Skála 86 % režiséra Michaela Baye  . Úspěšný film vypráví o dvou mužích, kteří se snaží zastavit vzpurného generála, který z Alcatrazu vydírá vládu Spojených států.

Foto: Falcon

Bay prý ještě v půlce devadesátých let neměl kdovíjak zvučné jméno a představitelé studia Disney proto po několika dnech natáčení zvažovali, že sníží Skále rozpočet. Sean Connery jim za to prý vynadal. „Měli byste dát Bayovi víc peněz,“ nechal se prý slyšet. „Viděli jste záběry pro tenhle film? Odvádí vynikající práci. Nechcete snad dostat skvělý snímek?“ Představitelé studia prý odešli se staženými ocasy.

Spy Kids, Žraločák a Lávovka, Malí géniové. Vzpomínáme na bizarní dětské filmy z počátku milénia

Connery se prý choval profesionálně, dorážel o hodinu dřív a po snídani se prošel po place. Všímal si i malých detailů. Jednou si prý Bruckheimera vzal stranou a upozornil ho na jeřáb, který už nějakou dobu stál jen tak stranou. „Hele, už tři dny ho nikdo nepoužívá. Máte představu, na kolik peněz vás to denně přijde?“

Bruckheimer prý lituje jen toho, že už nikdy nedostal příležitost s Connerym znovu spolupracovat.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: