Matrix: Odkud se vzal slavný zelený kód? Pochází z japonských receptů na sushi

7. 11. 2020 2 389×14 světlý/tmavý vzhled

Taky už jste někdy dumali nad tím, jak asi přišli tvůrci kultovního Matrixu 90 % se slavným zeleným kódem? Slavný déšť symbolů mohl zprvu vypadat úplně jinak, jak odhalil jeden z jeho tvůrců Simon Whiteley. Původní 3D verze ale Wachowským nepřišla dostatečně retro. Whiteley měl zkusit vymyslet něco víc japonského, třeba ve stylu mangy – i proto, že z Japonska pochází jeho manželka.

Foto: Warner Bros.

Designér proto doma prohrabával kuchařky své ženy, dokud nenašel jednu, která se mu líbila. Pak z ní jednotlivé znaky přepracoval a ručně překreslil. Sadu znaků následně dostal do rukou kolega Justen Marshall, který ji zdigitalizoval a napsal kód odpovědný za jejich pohyb. Zprvu měl text plynout zleva doprava.

Matrix: Mrkněte, jak se za 20 let změnili herci. Povíme vám, co celé ty roky natáčeli

To se ale Whiteleyovi nelíbilo, vizualizace v něm nevyvolávala žádné emoce. Vrátil se proto ke kuchařce a uvědomil si, že se recepty čtou seshora dolů. Proto tvůrci zapracovali vertikální pohyb a změny symbolů tak, jak je dnes známe. Whiteley odmítá po letech prozradit jen jediné tajemství – o kterou konkrétní kuchařku vlastně šlo.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: