Dětské verze dospělých postav: 7 případů, kdy si byli herci vážně podobní

11. 11. 2020 13 238×518 světlý/tmavý vzhled

Pokud nám filmy chtějí prozradit něco důležitého o minulosti ústředních postav, nezřídka to udělají prostřednictvím flashbacku. Charakter pak obvykle ztvární dětský herec. Vybrali jsme ty případy, kdy byl casting úplně perfektní a dětem se podařilo perfektně vystihnout své dospělé protějšky.
 

1) Indiana Jones

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Slavný filmový archeolog se v úvodu Poslední křížové výpravy 90 % ukázal ještě coby třináctiletý skaut, už tehdy měl ale odvahy na rozdávání. Dozvíme se, jak získal jizvu na bradě, bič, klobouk a strach z hadů. Indyho si zahrál mladý River Phoenix  , bratr známoho Joaquina Phoenixe  . River zemřel v roce 1993, pouhé čtyři roky po premiéře snímku.

2) Cersei Lannister

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Leccos zajímavého prozradil i úvod páté řady seriálu Hra o trůny 91 %, konkrétně o postavě ambiciózní královny Cersei Lannister. Potkali jsme ji ještě jako mladou, byť už celkem nafoukanou šlechtickou dcerku, která se s kamarádkou vydala nechat si vyvěštit budoucnost.

Hra o trůny: Vybrali jsme nejlepší epizodu z každé z osmi řad populárního seriálu

Herečka Nell Williams   si kvůli roli pouštěla zhruba čtyři hodiny záběrů Leny Headey   v roli Cersei. Naučit se přízvuk bylo jednoduché, víc práce prý zabralo dostat se postavě pod kůži. V těžkých šatech své postavy měla také Williams problém, když si potřebovala dojít na záchod.

3) JB

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

V hudební komedii Králové rocku 72 % hrál hlavní roli Jack Black  . Dětskou verzi jeho postavy, která se snaží propagovat tvrdou hudbu v domě svých věřících rodičů, pak bravurně ztvárnil Troy Gentile  , který naprosto přesně zachytil svéráznost staršího herce.

Gentile v uplynulých letech na řemeslo nezanevřel a v současné době se věnuje hlavně televizním seriálům.

4) Loki a Thor

Foto: Falcon

Vlastní kariéru si buduje i jednadvacetiletý Dakota Goyo  , kanadský herec, jehož si možná pamatujete jako mladého Thora z prvního dílu 75 % marvelácké série. Goyo během uplynulých let propůjčil hlas jedné z postav v animovaném snímku Legendární parta 76 % a ztvárnil mladou verzi titulního hrdiny v biblickém snímku Noe 57 %.

Foto: Falcon

Coby Loki se po jeho boku ukázal Ted Allpress  , který také postavu perfektně vystihl.

5) Voldemort

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Pán zla ze světa čar a kouzel se poprvé setkal s Brumbálem v sirotčinci ještě jako malý kluk. V této konkrétní scéně si budoucího lorda Voldemorta zahrál Hero Beauregard Fiennes-Tiffin  . Jak napovídá už jeho příjmení, je synovcem Ralpha Fiennese  , který ztvárnil dospělou verzi padoucha.

Harry Potter: Co prozradil Voldemortův dětský pokoj a proč Harry nosí svetr

Pro režiséra Davida Yatese   ale prý příbuzenství herců nebylo hlavním důvodem castingu. Hero skvěle zachytil strašidelné vlastnosti postavy a její znepokojivou intenzitu.

6) Richie Tozier

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Nedávné dvoudílné adaptaci horroru To od Stephena Kinga   se podařilo vybrat výborné dvojice mladých a starých herců pro dvě časová období, v nichž se děj odehrává. Dětskou verzi Richieho Toziera si zahrál Finn Wolfhard  , známý ze seriálu Stranger Things 91 %. Tvůrci se s ním trefili do černého, i když jim situaci jistě ulehčily i výrazné brýle postavy.

7) Forrest Gump

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

No a na závěr nesmíme zapomenout na dlouhý úvod Forresta Gumpa 94 %, v němž titulního hrdinu ztvárnil dnes už pětatřicetiletý Michael Conner Humphreys  . Jeho jižanský přízvuk dokonce pomohl Tomovi Hanksovi   najít ten správný hlas pro dospělou verzi postavy. Jak často se vám stane, že inspirujete živoucí hereckou legendu?

Kniha versus film: 5 autorů, kteří nesnášeli adaptace svých děl a 5 autorů, kteří byli nadšení

Po letech už ale Humphreys prakticky nehraje a v jednom z mála rozhovorů z posledních let se svěřil, že je pro něj nyní prioritou vzdělání.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (5 komentářů)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: