Star Wars: Darth Maul jako padouch v sequelech? George Lucas to tak prý plánoval

12. 11. 2020 3 219×141 světlý/tmavý vzhled

Kdyby nedávno zakončenou sequelovou trilogii Star Wars natočil původní tvůrce ságy George Lucas  , vypadala by úplně jinak. Díky nově odhaleným informacím z knihy Star Wars Archives dokonce víme, kdo by byl hlavním padouchem. Lucas plánoval vrátit do hry Dartha Maula ze Skryté hrozby 79 %.

Foto: Bontonfilm

Rohatý sithský válečník by navíc vycvičil vlastní učednici Darth Talon, která by se stala Vaderem sequelové série a bojovala by ve většině akčních scén. Umělec Phil Szostak z Lucasfilmu mimochodem fanouškům na Twitteru ukázal i koncepty postavy, které si zde můžete prohlédnout v plné kvalitě.

Epizody 7, 8 a 9 se měly věnovat Leie, která by se snažila znovu vybudovat Republiku. Maul se po pádu Impéria chopil vlády nad podsvětím napříč galaxií, takže by se konfliktu nešlo vyhnout.

Za zmínku stojí, že Lucas nakonec část svých plánů pro Maula využil a postava se s mechanickýma nohama vrátila v animovaných seriálech Klonové války 77 % a Povstalci 68 %. Ve spin-offu Solo 71 % se pak ukázalo, že Maul ovládá velkou zločineckou organizaci.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: