Spider-Man 3: Nejzajímavější fanouškovské teorie o nadcházejícím filmu Marvelu

13. 11. 2020 8 006×335 světlý/tmavý vzhled

Třetí marvelácký Spider-Man   s Tomem Hollandem   bude bezpochyby jedním z nejzajímavějších filmů propojeného univerza. Producent Kevin Feige   prozradil, že uvidíme příběh, který ještě na plátna kin nikdy nedorazil. Jamie Foxx   se vrátí do role Electra, kterou přitom ztvárnil v úplně jiné sérii a objeví se dokonce i Doctor Strange. Co asi tvůrci chystají? Fanouškovské teorie se snaží najít odpověď.

1) Paralelní světy

Foto: Falcon

S alternativními realitami si pohrával už předchozí snímek Daleko od domova 76 %, v němž se Mysterio tvářil jako návštěvník ze zničené verze naší Země. Animované paralelní světy nám pak přímo ukázaly, jak to vypadá, když se několik Spider-Manů setká v jednom příběhu. Chystá MCU něco podobného?

Spider-Man v Neuvěřitelném Hulkovi, Thanosovo mládí: 9 zajímavých nápadů, které se do MCU nedostaly

Leccos tomu napovídá. Výlet do multiverza slibuje podtitul Doctora Strange 2  , seriálový Loki se bude dost možná odehrávat v časové linii vytvořené krádeží Teseraktu. Pokud by Peter Parker zavítal do alternativní reality, dávalo by smysl, že potká Electra. Dokonce by se mohli objevit i starší Spider-Manovi herci Andrew Garfield   a Tobey Maguire  , o jejichž návratu se také hojně spekuluje.

2) Čarodějova pomoc

Foto: Falcon

Jiná fanouškovská teorie předpokládá, že se Peter Parker pokusí domluvit s Doctorem Strangem. Požádá prý čaroděje, aby mu pomohl zachovat jeho tajnou identitu. Strange bude schopný vymazat Spideyho z mysli všech lidí, jenže i včetně samotných Avengers, MJ a dalších Peterových blízkých.

Tím by dostal hrdina možnost elegantně opustit propojený vesmír, aby ho studio Sony mohlo poslat na další dobrodružství s dalšími svými postavami jako jsou Venom či Morbius. K radikálnímu řešení situace prý možná Petera donutí padouši, kteří se zaměří na Parkerovy blízké, když se teď dozvěděli o hrdinově identitě.

Něčím podobným si Spidey prošel v příběhu One More Day, kde se hrdina rozhodl vyměnit své manželství s Mary Jane za záchranu tetičky May. Místo Doctora Strange tam ale vystupoval Mephisto.

3) Ned jako Hobgoblin

Foto: Falcon

Představitel Peterova kamaráda Neda Jacob Batalon   se v minulosti nechal několikrát slyšet, že by rád ztvárnil Hobgoblina, padoušskou verzi svého charakteru se schopnostmi podobnými slavnému Green Goblinovi. Třeba mu tvůrci nadcházejícího filmu jeho přání splní.

Spider-Man 2: Pavouk versus Dr. Octopus. 10 zajímavostí o kultovním superhrdinském snímku

Leccos tomu nasvědčuje. Batalon výrazně zhubl, což by dávalo smysl, pokud by se musel účastnit většího množství akčních scén. Co když se třeba Peter vydá do nějaké alternativní časové linky a narazí tam na zlodušskou verzi svého nejlepšího kamaráda?

4) Mysterio a Sinister Six

Foto: Falcon

Úplně nemůžeme vyloučit ani teorii, která se šířila zejména po premiéře snímku Daleko od domova 76 %. Totiž že Mysterio není ve skutečnosti mrtvý a dá v příštím filmu dohromady tým Sinister Six. V MCU stále přežívá někdejší Spideyho protivník Vulture, Electra uvidíme stoprocentně a v případě Mysteriova přežití bychom tak hned měli půlku padoušké skupinky pohromadě. Zapomenout nesmíme ani na Mac Gargana alias Scorpiona, který je s Vulturem momentálně ve vězení.

5) Objeví se Kraven

Foto: Falcon

Předchozí teorie by dávala ještě lepší smysl, kdyby byla pravdivá i tato – totiž že dalším ze Spideyho protivníků bude slavný komiksový lovec Kraven. Dávalo by smysl, že se po pavoukově stopě pustí zrovna nyní, když se provalila jeho skutečná identita. Kraven je totiž členem některých verzí Sinister Six.

Občanská válka: Spider-Man se do filmu dostal na poslední chvíli, Iron Man se nemusel ukázat vůbec

Za zmínku také stojí, že představitel Petera Parkera Tom Holland o postavu měl zájem, podobně jako třeba režisér Jon Watts  . Nelze proto vyloučit, že se Spidey skutečně střetne i s tímto ikonickým padouchem. Protože ale do premiéry zbývá ještě víc než rok času, budeme se zatím muset nechat překvapit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (3 komentáře)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: