Vystřihli celou jejich roli: 7 herců, jejichž scény z filmů úplně zmizely

17. 11. 2020 12 700×3522 světlý/tmavý vzhled

Před pár dny jsme se dozvěděli, že herec Johnny Depp   končí v roli Gellerta Grindelwalda a jeho doposud natočené scény pro třetí díl Fantastických zvířat   budou z filmu vystřiženy. Rozhodli jsme se proto mrknout na další případy, kdy se herci nakonec vůbec neobjevili ve finální verzi.

Upozornění: Tento článek byl vzhledem k chybám, které našli naši čtenáři, zčásti přepracován. Moc se omlouváme za původní zavádějící informace.

1) Rik Mayall

Foto: New Line Cinema

Britský herec Rik Mayall   se měl původně ukázat jako poltergeist Protiva, známý z knižní předlohy spisovatelky J. K. Rowling  . Tři týdny pracoval na Kameni mudrců 79 %, než mu režisér Chris Columbus   zavolal s tím, že postavu nakonec ve filmu nechce.

Mayall toho ale nakonec vůbec nelitoval. „Ten film byl, při vší úctě… ne, naprosto bez úcty… byla to sračka,“ nebral si s odstupem času servítky.

2) Harrison Ford

Foto: Paramount Pictures

Vystřižené cameo Harrisona Forda   jsme už před časem zmínili ve velkém článku o slavném rodinném snímku E.T. – Mimozemšťan 83 %. Hvězda Star Wars či Blade Runnera by si zahrála ředitele školy, jehož tvář bychom ale nezahlédli. Herec ostatně s režisérem Stevenem Spielbergem   dříve spolupracoval třeba na kultovních Dobyvatelích ztracené archy 90 %.

E.T. – Mimozemšťan: Tvůrci vystřihli Harrisona Forda, v roce 2002 smazali policistům pušky

Tvůrcům ale malá Fordova role připadala nadbytečná a odvádějící pozornost, takže ji nakonec úplně vystřihli. Dodnes ji však najdete třeba na YouTube.

3) Michael Biehn

Foto: 20th Century Foc

Otec Johna Connora Kyle Reese zemřel v závěru prvního Terminátora 87 %, podle původních plánů se měl ale krátce mihnout v pokračování. Den zúčtování původně obsahoval scénu, v níž Sarah Connor zdrogovaná léky zažije vizi svého někdejšího milence.

Moment skončil na podlaze střižny jednak proto, že snímek příliš natahoval a také proto, že herečka Linda Hamilton   sen své postavy velmi sugestivně popsala a ukazovat ho proto nebylo zapotřebí.

4) Shailene Woodley

Foto: Bontonfilm

Na našem webu jsme už kdysi zmiňovali i vynechání scén s Mary Jane Watson ze superhrdinského snímku The Amazing Spider-Man 2 62 %. Režisér Marc Webb   nicméně chtěl, aby se děj soustředil na vztah Petera Parkera a Gwen Stacy, takže MJ přesunul až do tehdy plánované trojky.

Spider-Man, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Vysvětlíme vystřižené scény z pavoučích filmů

Herečka Shailene Woodley  , známá třeba ze série Divergence, však už stihla mezitím leccos natočit.

5) Christopher Lee

Foto: New Line Cinema

A co se stalo se Sarumanem? Fanoušci filmového Návratu krále 90 % se mohli jen marně ptát, poté co se vrátili z kina. Na začátku snímku se sice hrdinové vydali do Železného pasu za zrádným čarodějem, ten se ale na plátně vůbec neukázal. Postava Christophera Leeho   úplně chyběla.

Až později vydaný režisérský sestřih ukázal finální konfrontaci se Sarumanem, který se pokusil ohnivou koulí spálit Gandalfa a pak zemřel rukou svého podržtašky Grímy Červivce.

6) Tim Roth

 

Foto: Forum Film

Režisér Quentin Tarantino   s hercem Timem Rothem   v minulosti opakovaně spolupracoval. Proto nikoho moc nepřekvapilo, že se měl Roth ukázat i v Tarantinově nejnovějším trháku Tenkrát v Hollywoodu 77 %, konkrétně jako britský komorník.

Zábavná scéna, v níž měl vystupovat, se nakonec do finálního sestřihu nevešla. Režisér ale prý Rothovu účast na projektu oceňuje.

7) Jena Malone

Foto: Forum Film

Herečka Jena Malone   se mohla ukázat v kontroverzním superhrdinském snímku Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti 62 %. Podle spekulací jako Barbara Gordon alias Batgirl. Film byl ale už v té době natolik přecpaný postavami a příběhovými linkami, že tvůrci oznámili vynechání Maloniny role ještě v průběhu natáčení. Nakonec se herečka ukázala v Ultimate Edition, kde vyšlo najevo, že ztvárnila postavu Jenet Klyburn.

Nakonec jim práci našli: 6 herců, kteří dostali jinou roli, než kterou chtěli původně

BONUS) Kevin Spacey

Foto: Falcon

Snímek Všechny prachy světa 65 % nahradil v roli ústředního miliardáře Kevina Spaceyho   Christopher Plummer  . Důvodem byl právě probíhající sexuální skandál prvního jmenovaného herce. Všechny Spaceyho scény v jinak hotovém snímku se musely přetočit.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (35 komentářů)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 91077

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

3. 5. Aleš 815

Kevin Feige si myslí, že je filmové setkání Venoma a Spider-Mana pravděpodobné

20. 6. Aleš 710

Volné pokračování Bratrstva neohrožených natočí režisér Bonda, kamery se rozjedou v březnu

12. 10. Aleš 683

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

To nejzajímavější z tohoto týdne: