Harry Potter: Myslel jsem, že mě každým dnem vyhodí, vzpomíná režisér na natáčení Kamene mudrců

Datum vydání 27. 11. 2020Shlédnutí 12 679×Sdílení článku145Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Režisér Chris Columbus   proslul třeba populární vánoční komedií Sám doma 86 %, ale také prvními dvěma snímky ze série Harry Potter. K úvodnímu Kameni mudrců se před časem obsáhle vyjádřil. Prozradil, že se zpočátku cítil pod velkým tlakem a bál se selhání.

Foto: Warner Bros.

Celý svět na nás tlačil, zejména na mě. Věděl jsem, že pokud to pokazím, je konec. Tuhle knížku zpackat nesmíte. Na plac jsem musel jít každý den s tím, že se budu snažit nemyslet na svět venku, ignorovat okolí. Tehdy před devatenácti lety, než vyrostl internet, to bylo daleko jednodušší.

U prvního filmu mě sžírala úzkost. První dva týdny jsem si myslel, že mě každým dnem vyrazí. Všechno se zdálo být v pořádku – ale já si říkal, že stačí jeden přešlap, něco poseru a letím. A to bylo náročné. Na place jsem to skrýval, nevybíjel jsem si frustraci.

Nekřičím, se všemi vycházím dobře a chci, aby si všichni připadali jako rodina, takže jsem musel schovat tuto část svých emocí.

Úplně se prý Columbus uklidnil až poté, co promítl skoro tříhodinovou zkušební verzi snímku testovacímu publiku v Chicagu.

Publikum film milovalo. Diváci ho spolkli i s navijákem. Tehdy trval dvě hodiny a padesát minut a dětem přišlo že je moc krátký, rodičům zase že moc dlouhý. Trochu jsem se pak uvolnil a když měl za sebou první snímek úspěšnou premiéru, bavilo mě natáčení Tajemné komnaty 77 % mnohem víc.

Columbus také prozradil, že se jednu dobu plánoval ujmout režie později v sérii.

Vždycky jsem se chtěl vrátit a natočit poslední dva filmy, ale Yates   se rozhodl pokračovat v sérii a to bylo skvělé. Velmi se mi líbil ten závěrečný. Myslím, že to brilantní snímek, druhá část Relikvií smrti 83 %.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *