Star Wars: Jaké se stane člen Řádu Jedi mistrem? Nedávná kniha to konečně důkladně vysvětlila

28. 11. 2020 1 925×1 světlý/tmavý vzhled

Padawan, rytíř, mistr – hodnosti Jediů asi tak nějak znají skoro všichni fanoušci předaleké galaxie. Věděli jste ale, co přesně musí členové řádu splňovat, aby je mohli získat? Nedávná kniha The Star Wars Book v nich udělala pořádek a pokusila se je základním způsobem popsat.

1) Na začátku

Foto: Bontonfilm

Se dvěma nejnižšími posty se ve filmech příliš nesetkáme. Anglicky se jim prý říká Initiate (zasvěcený) a Youngling (dorost, mladý učedník). První kategorie zahrnuje malé děti, které Jediové objeví napříč galaxií a vezmou pod svá křídla. Ta druhá pak nedospělé učně, kteří se dělí do klanů a cvičí spolu. Nakonec vyrazí na planetu Ilum pro krystaly kyber a složí si vlastní světelné meče.

2) Padawani

Dospívající učedníci, které trénuje některý mistr či rytíř. Jejich výcvik bývá zakončen zkouškou. Ta však může být prominuta, pokud padawan projde těžkostmi a prokáže tak své schopnosti. Stalo se to Ahsoce v Klonových válkách 77 %, když jí Jediové nabídli post rytířky po jejím nespravedlivém obvinění. Hrdinka však odmítla.

Filmové detaily: V Rogue One Vader rozdrtil vojákovi hrtan, herci si museli nechat narůst kníry

3) Rytíři

Vycvičení Jediové, schopní působit samostatně.

4) Mistři

Foto: Bontonfilm

Rytíři, kteří úspěšně vycvičili padawana. Anakin podle této definice vlastně mistrem nikdy být neměl, protože Ahsoka odešla z Řádu před dokončením tréninku. Podobně zůstává sporné, zda se mistrem kdy stal třeba Luke Skywalker.

5) Velmistr

Neboli nejmoudřejší ze všech mistrů. Yoda, pochopitelně.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: