Budoucnost patří streamování, domnívají se režiséři Avengers: Endgame

29. 11. 2020 2 696×17 světlý/tmavý vzhled

Jejich snímek Avengers: Endgame 83 % loni trhl všechny rekordy a stal se nejvýdělečnějším v historii. Přesto se nyní režiséři Joe Russo   a Anthony Russo   domnívají, že budoucnost patří do značné míry streamování filmů přes internet, jak první jmenovaný odhalil v nedávném rozhovoru.

Foto: Falcon

Však vidíte, že se svět rozvrací a mění před očima a [koronavirus] tu změnu jistě urychlil. Myslím, že se některé příběhy víc hodí pro digitální distribuci když chybí ta v kinech. A myslím, že se nyní víc ukazuje, které to jsou. (…) I cena je výhodnější. Lidé mohou sdílet účty, zhlédnou třeba deset filmů za měsíc za cenu jednoho.

(…) Můžete zasáhnout širší publikum a filmy nejsou zavádějícím způsobem hodnoceny podle svých prvotních výdělků, mnohé z nich koneckonců nejsou jako trháky ani koncipované. A pokud vydáním v kinech uškodí příběhu nebo tomu, jak snímek přijmou diváci a kritici, možná to není nejlepší způsob, jak ho vypustit do světa.

Myslím, že [Wonder Woman 1984  ] je vlaštovkou toho, jak bude vypadat budoucnost.

Za připomenutí však jistě stojí, že třeba Disneyho vydání Mulan 57 % na streamovací službě skončilo fiaskem – byť podle všeho spíš kvůli nevalné kvalitě filmu než vinou samotného formátu.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: