Pořád žádné pokračování. 7 sequelů k úspěšným filmům, na které stále ještě čekáme

2. 12. 2020 3 667×140 světlý/tmavý vzhled

Vrátíme se nadšení z kina, filmu se vede dobře a začíná se plánovat pokračování. Určitě jste se taky už párkrát marně těšili. Postupem času přicházely zprávy stále méně a méně často a nakonec připravovaný sequel vyšuměl skoro do ztracena. Dnes si povíme o sedmi snímcích, které na sebe nechávají hodně dlouho čekat.

1) Simpsonovi ve filmu 2

Foto: Bontonfilm

Celovečerní příběh 81 % slavné springfieldské rodinky dorazil v roce 2007 a vydělal víc než půl miliardy dolarů. Přes tento krásný komerční výsledek ale dvojka zatím není ani na obzoru. Už koncem roku 2014 přitom tvůrci zrušili jednu z plánovaných epizod v naději, že poslouží jako základ dalšího plnohodnotného snímku.

Bambi vs Godzilla: Ukážeme 7 nejbizarnějších crossoverů všech dob

O šest let později pořád nemáme žádné datum premiéry a Simpsonovi zůstávají v nedohlednu. Slavný Matt Groening   nicméně loni v létě potvrdil, že pokračování nejspíš jednoho dne dorazí. Už ale pod taktovkou nového vlastníka značky, studia Disney.

2) District 10

Foto: Palace Pictures

Režisér Neill Blomkamp   se se svým sci-fi thrillerem District 9 82 % trefil do černého. Realistickým stylem natočený snímek o mimozemšťanech, kteří uvízli na naší planetě a žijí ve slumech, získal mezi diváky značnou popularitu. Blomkamp se ale místo Districtu 10 vrhl na dost průměrné projekty typu Chappieho 65 % či Elysia 65 % a jednu dobu dokonce zvažoval režii Vetřelce.

Před třemi lety režisér na Redditu zmínil, že sequel stále ještě plánuje, nejdřív ale potřebuje dostatečně silný příběh a navíc má napilno s dalšími projekty.

3) Krycí jméno U.N.C.L.E. 2

Foto: CinemArt

Nedoceněná akční jízda s Henrym Cavillem   a Armiem Hammerem  , v níž se dva agenti znepřátelených supervelmocí USA a SSSR spojí proti mocné kriminální organizaci. Snímek vybočoval z řady generických béček hlavně díky režii zručného Guye Ritchieho  .

Mad Max, Počátek i Rivalové. Vybírali jsme ty nejlepší akční snímky uplynulého desetiletí

O sequelu se nějakou dobu mluvilo, ale režisér je zaneprázdněný a komerční výsledek jedničky nebyl uspokojivý – skončila dokonce v červených číslech. Herec Armie Hammer přesto nedávno vyzval fanoušky, aby mu posílali své co nejlepší fanfikce, jimiž by se pak pokusil přesvědčit tvůrce k práci na pokračování.

4) Zootropolis 2

 

Úspěšný animovaný snímek Zootropolis 84 % o nebojácné králičí policistce a jejím kamarádovi lišákovi měl nápady na sequel hned po vydání. Tvůrci zmínili, že z filmu leccos vystřihli a jejich svět má velký potenciál. Klidně by prý stačil třeba i na seriál.

A kde tedy je? O čtyři roky později jsme se zatím ničeho nového nedočkali. Na jaře se však šuškalo, že má Disney se Zootopií velké plány. Vůbec bychom se nedivili, na lístcích a produktech s filmovou licencí prý studio vydělalo přes 2,5 miliardy dolarů.

5) Mean Girls 2

Foto: Paramount Pictures

Středoškolská komedie Mean Girls 60 % s prapodivným českým názvem Protivný sprostý holky se stala u části diváků kultem. Jedno pokračování se už na jejím úspěchu přiživilo, tehdy ale bez původních hereček. Po letech ale Lindsay Lohan   a Rachel McAdams   chtějí pořádnou dvojku a původní scénáristka natáčí muzikál podle divadelní adaptace.

Další příběh z nelítostného a divokého prostředí školních lavic se zatím oficiálně nepřipravuje, to se ale může velice snadno změnit.

6) Kill Bill 3

Foto: Miramax Films

Akční thriller populárního režiséra Quentina Tarantina   vyšel rozdělený do dvou kapitol, fanoušci ale už šestnáct let volají po nášupu. Tarantino se přitom zařekl, že před odchodem do tvůrčího důchodu natočí jen deset snímků a zbývá mu tak jen jeden poslední projekt.

Ještě před několika měsíci prý ale Tarantino jednal o filmu s herečkou Umou Thurman   a zhruba před rokem přišel s nějakým zajímavým nápadem pro příběh.

7) Sherlock Holmes 3

Foto: Warner Bros.

Nejdřív nás namlsala londýnská jednička, ve Hře stínů 75 % se pak Holmes a Watson vydali rovnou na cestu po Evropě. Už skoro deset let je ale ticho po pěšině. Představitele hlavní postavy Robert Downey jr.   totiž vytěžovala role Tonyho Starka v superhrdinském vesmíru Marvelu a premiéra se neustále odsouvala.

Sherlock Holmes: Běžel po schodech z Pottera, schytal omračující ránu. 7 zajímavostí o známé sérii

Nedávno se ale už zdálo, že je snímek konečně na cestě. Před dvěma měsíci však přišla nevítaná zpráva, že s koronavirem přišly další potíže a dokud se ty nevyřeší, práce na filmu pokračovat nemohou. Původně měl přitom Holmes vyjít tento měsíc – prakticky určitě ale nestihne ani své o rok odložené datum premiéry.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Zaklínač: První série je dotočena, potvrdil Henry Cavill na svém Instagramu

31. 5. Aleš 534

Nový Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu má první trailer

20. 3. Aleš 434

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

8. 5. Aleš 385

Zaklínač: co se podařilo, co tak trochu, a co vůbec? Souhrn první řady o Geraltovi, Yen a Ciri

2. 1. Daniel 20363

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 10607

To nejzajímavější z tohoto týdne: