Polární expres: Vánoční snímek Roberta Zemeckise skrývá easter eggy k Návratu do budoucnosti

24. 12. 2020 3 638×14 světlý/tmavý vzhled

Polární expres v roce 2004 díru do světa neudělal. Technologie motion capture, kterou snímek jako první v historii použil pro všechny postavy, ještě nebyla úplně připravená a lidé ve filmu občas působí trochu nepřirozeně a plastově. Přesto se najdou i diváci, kteří na něj vzpomínají rádi, i díky silné vánoční atmosféře. Věděli jste ale, že obsahuje i zajímavé easter eggy?

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Bezejmenný hrdina Polárního expresu 65 % je sice ještě chlapec, přesto se v lecčem podobá starému a zahořklému Ebenezerovi z Vánoční koledy – podobně jako on se znovu musí naučit věřit. Režisér Robert Zemeckis   dokonce Ebenezera vložil do samotného snímku v podobě loutky ve vagonu s hračkami.

Asi víte, že Zemeckis později režíroval právě i adaptaci Vánoční koledy 75 %, v níž se hlavní postava své loutkové verzi z Polárního expresu nápadně podobá.

Když vám zakážou chodit do kina. 10 filmů, které různé země nepovolily promítat

Režisér ale natočil třeba i sérii Návrat do budoucnosti, která se taky dočkala svých easter eggů. Mrknout na ně můžete ve videu. Na fotografii se například objeví obchod U Dvou borovic, ve videu níže zase zahlédnete ve strojovně lokomotivy důležitou součástku z DeLoreanu, jímž doktor Brown a Marty cestují časem.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: