Strážci Galaxie: Co jste nevěděli o populárních filmech z propojeného vesmíru Marvelu

9. 12. 2020 3 579×10 světlý/tmavý vzhled

V rámci propojeného vesmíru Marvelu si získala značnou popularitu zatím dvoudílná série Strážci Galaxie režiséra Jamese Gunna  . Zábavný příběh nesourodé party dobrodruhů nás baví už od roku 2014 a hrdinové se stihli objevit už i v Avengers. V dnešním článku se budeme věnovat hlavně zajímavostem z natáčení, neboť detaily o samotných postavách jsme už shrnuli kdysi.

1) Opravdový mýval

Foto: Falcon

Přestože mývala Rocketa daboval v originálním znění herec Bradley Cooper  , pohyby postavě propůjčil Sean Gunn  , bratr režiséra. Tvůrci ale využili i skutečné zvíře jménem Oreo, jehož chování se stalo předlohou pro některé pohyby hrdiny Strážců Galaxie.

Thor: Ragnarok mohl ukázat postavu ze Strážců Galaxie, Surtur má rohy z bumerangu

Oreo se dokonce podíval na premiéru snímku do Los Angeles, vzal ho tam prý James Gunn osobně.

2) Walkman k nesehnání

Foto: Falcon

Sehnat walkmana pro hlavního hrdinu Star-Lorda bylo poměrně obtížné. Potřebovali jako rekvizitu několik kusů stejného modelu a pokusili se je sehnat přímo od společnosti Sony. Plány ale prý nakonec překazil požár ve skladišti. Filmaři si proto museli vytvořit vlastní verze hudebního přehrávače.

3) Prattova improvizace

Foto: Falcon

Star-Lordův představitel Chris Pratt   improvizoval celou řadu ikonických scén. V prvním filmu šlo například o moment, kdy hrdina ukáže vztyčený prostředníček v xandarském vězení Kyln. Omylem také upustil orb ve scéně, kdy ho má předat Sběrateli. Duchapřítomně však zareagoval a nevypadl z role, takže moment zůstal ve finálním sestřihu. Ve druhém díle si také přičichl ke svému podpaží.

O roli se mimochodem ucházeli například Joseph Gordon-Levitt   či Eddie Redmayne  . Režisér ale vybral Pratta prý už po minutě konkurzu, protože mu do role skvěle sedl.

4) Změna ve scénáři

Foto: Falcon

Souboj Draxe a Star-Lorda měl původně vypadat jinak a herci Chris Pratt a Dave Bautista   na něj dva a půl měsíce trénovali. Asi nebyli příliš nadšení, když režisér James Gunn rozhodl, že střetnutí obou postav nakonec bude vypadat úplně jinak a dal oběma mužům na naučení jen několik hodin. Nakonec prý potřebovali dvaadvacet pokusů.

Jak Marvel tiše přepisoval historii. Tvůrci mezi jednotlivými filmy nenápadně měnili příběh

Na scénáři mimochodem pracovala i Nicole Perlman  , první žena, která kdy psala pro filmové univerzum Marvelu a dostala se i do titulků.

5) Omlazení Ega

Foto: Falcon

Obří inteligentní planeta Ego byla v době svého vzniku podle režiséra Jamese Gunna největším vizuálním efektem všech dob. Tvořilo ji údajně bilion polygonů, tedy mnohoúhelníků definujících její obrysy.

Lidskou podobu Ega ztvárnil Kurt Russell  , který se ve snímku objevil i v mladší verzi. Tvůrci ho museli pro flashback v úvodu omladit. Využili k tomu kombinaci make-upu a počítačových efektů. Podle samotného Russela hrálo hlavní roli právě kvalitní namaskování a digitální magie jen dokreslila detaily.

6) Neobvyklá motivace

Foto: Falcon

Aby dostal James Gunn herce do správné nálady, pouští jim prý občas při natáčení kousky soundtracku Tylera Batese  . Hudba v Hollywoodu často vzniká až po natočení či sestříhání záběrů pro film, Strážci to ale často mají naopak. Režisér také pomohl hercům vžít se víc do role skrze malou postavičku, která reprezentovala dětskou verzi Groota.

Malému stromečku mimochodem Gunn údajně propůjčil i své taneční pohyby pro ikonickou úvodní scénu druhého dílu.

7) Cameo Stana Leeho

Foto: Falcon

Legendární komiksový tvůrce Stan Lee   natočil svou drobnou scénu pro Strážce Galaxie 2 80 % ve stejný den, kdy se objevil hned v dalších třech snímcích z propojeného vesmíru MCU. Konkrétně v Doctoru Strangovi 76 %, ve Spider-Manově Homecomingu 73 %, v Thorově Ragnaroku 82 % a konečně v Občanské válce 78 % Captaina Americy.

Útěk před balvanem, středověká bitva i boj s chobotnicí. 10 dalších nejlepších filmových úvodů

James Gunn prý dvě camea režíroval – údajně to pro Doctora Strange a ještě nějaké další nespecifikované. Pravděpodobně proto, aby Lee nemusel navštívit každou marveláckou produkci zvlášť.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: