Strážci Galaxie: Co jste nevěděli o populárních filmech z propojeného vesmíru Marvelu

9. 12. 2020 2 797×19 světlý/tmavý vzhled

V rámci propojeného vesmíru Marvelu si získala značnou popularitu zatím dvoudílná série Strážci Galaxie režiséra Jamese Gunna  . Zábavný příběh nesourodé party dobrodruhů nás baví už od roku 2014 a hrdinové se stihli objevit už i v Avengers. V dnešním článku se budeme věnovat hlavně zajímavostem z natáčení, neboť detaily o samotných postavách jsme už shrnuli kdysi.

1) Opravdový mýval

Foto: Falcon

Přestože mývala Rocketa daboval v originálním znění herec Bradley Cooper  , pohyby postavě propůjčil Sean Gunn  , bratr režiséra. Tvůrci ale využili i skutečné zvíře jménem Oreo, jehož chování se stalo předlohou pro některé pohyby hrdiny Strážců Galaxie.

Thor: Ragnarok mohl ukázat postavu ze Strážců Galaxie, Surtur má rohy z bumerangu

Oreo se dokonce podíval na premiéru snímku do Los Angeles, vzal ho tam prý James Gunn osobně.

2) Walkman k nesehnání

Foto: Falcon

Sehnat walkmana pro hlavního hrdinu Star-Lorda bylo poměrně obtížné. Potřebovali jako rekvizitu několik kusů stejného modelu a pokusili se je sehnat přímo od společnosti Sony. Plány ale prý nakonec překazil požár ve skladišti. Filmaři si proto museli vytvořit vlastní verze hudebního přehrávače.

3) Prattova improvizace

Foto: Falcon

Star-Lordův představitel Chris Pratt   improvizoval celou řadu ikonických scén. V prvním filmu šlo například o moment, kdy hrdina ukáže vztyčený prostředníček v xandarském vězení Kyln. Omylem také upustil orb ve scéně, kdy ho má předat Sběrateli. Duchapřítomně však zareagoval a nevypadl z role, takže moment zůstal ve finálním sestřihu. Ve druhém díle si také přičichl ke svému podpaží.

O roli se mimochodem ucházeli například Joseph Gordon-Levitt   či Eddie Redmayne  . Režisér ale vybral Pratta prý už po minutě konkurzu, protože mu do role skvěle sedl.

4) Změna ve scénáři

Foto: Falcon

Souboj Draxe a Star-Lorda měl původně vypadat jinak a herci Chris Pratt a Dave Bautista   na něj dva a půl měsíce trénovali. Asi nebyli příliš nadšení, když režisér James Gunn rozhodl, že střetnutí obou postav nakonec bude vypadat úplně jinak a dal oběma mužům na naučení jen několik hodin. Nakonec prý potřebovali dvaadvacet pokusů.

Jak Marvel tiše přepisoval historii. Tvůrci mezi jednotlivými filmy nenápadně měnili příběh

Na scénáři mimochodem pracovala i Nicole Perlman  , první žena, která kdy psala pro filmové univerzum Marvelu a dostala se i do titulků.

5) Omlazení Ega

Foto: Falcon

Obří inteligentní planeta Ego byla v době svého vzniku podle režiséra Jamese Gunna největším vizuálním efektem všech dob. Tvořilo ji údajně bilion polygonů, tedy mnohoúhelníků definujících její obrysy.

Lidskou podobu Ega ztvárnil Kurt Russell  , který se ve snímku objevil i v mladší verzi. Tvůrci ho museli pro flashback v úvodu omladit. Využili k tomu kombinaci make-upu a počítačových efektů. Podle samotného Russela hrálo hlavní roli právě kvalitní namaskování a digitální magie jen dokreslila detaily.

6) Neobvyklá motivace

Foto: Falcon

Aby dostal James Gunn herce do správné nálady, pouští jim prý občas při natáčení kousky soundtracku Tylera Batese  . Hudba v Hollywoodu často vzniká až po natočení či sestříhání záběrů pro film, Strážci to ale často mají naopak. Režisér také pomohl hercům vžít se víc do role skrze malou postavičku, která reprezentovala dětskou verzi Groota.

Malému stromečku mimochodem Gunn údajně propůjčil i své taneční pohyby pro ikonickou úvodní scénu druhého dílu.

7) Cameo Stana Leeho

Foto: Falcon

Legendární komiksový tvůrce Stan Lee   natočil svou drobnou scénu pro Strážce Galaxie 2 80 % ve stejný den, kdy se objevil hned v dalších třech snímcích z propojeného vesmíru MCU. Konkrétně v Doctoru Strangovi 76 %, ve Spider-Manově Homecomingu 73 %, v Thorově Ragnaroku 82 % a konečně v Občanské válce 78 % Captaina Americy.

Útěk před balvanem, středověká bitva i boj s chobotnicí. 10 dalších nejlepších filmových úvodů

James Gunn prý dvě camea režíroval – údajně to pro Doctora Strange a ještě nějaké další nespecifikované. Pravděpodobně proto, aby Lee nemusel navštívit každou marveláckou produkci zvlášť.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Zemřel Stan Lee, legendární komiksový tvůrce, který se rád objevoval i ve filmech

12. 11. Aleš 1190

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1113

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

27. 9. Daniel 976

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

17. 7. Aleš 929

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 833

The Flash: Fotky z natáčení ukázaly Supergirl v kostýmu a Michaela Keatona coby Bruce Wayna

Dnes Aleš

Marvel versus DC? Režisér James Gunn odhalil, že s představiteli obou studií mluvil o crossoveru

Včera Aleš

Luca: Nový film od Pixaru se dočkal pozitivních recenzí. Obyvatelé moře se v něm vydají na pevninu

18. 6. Aleš

Indiana Jones 5: Nechte mě ten film natočit a pak se uvidí, odráží režisér skepsi fanoušků

17. 6. Aleš

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 752

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 315

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 514