Původní scénář Návratu do budoucnosti: Marty by cestoval ledničkou a z jeho táty by byl boxer

22. 12. 2020 1 776×2 světlý/tmavý vzhled

Už kdysi jsme na našem webu psali, že původní scénář Návratu do budoucnosti 89 % vypadal výrazně jinak než výsledný film. Doktor Brown měl například opici místo psa, stroj času vypadal jako lednička namísto automobilu a energii na cestu v čase zpět poskytl místo blesku atomový výbuch. Víte ale, že odlišně vypadal i úplný závěr?

Foto: Pannonia Ent.

Marty by po návratu zjistil, že se jeho současnost změnila podstatně víc než ve finální verzi snímku. Zjistí, že lidé nyní používají létající auta, protože si doktor Brown přečetl Martyho zprávu a svými vynálezy přepsal historii. Rozhodl se ale, že už dál nebude experimentovat s cestováním časem. To ostatně vláda Spojených států zakázala poté, co kvůli němu v šedesátých letech došlo k problémům v oblasti Bermudského trojúhelníku.

Negativní recenze trháků: Hrozně špatný Gladiátor, klišé Statečné srdce a nenávist v Lásce nebeské

Součástí USA je mimochodem v této časové linii 87 států, mezi nimi i Kuba. V Martyho domácnosti slouží robot, změnila se i móda a jiné trendy vládnou designu. Hrdinův otec George se stal z ušlápnutého ňoumy mistrem světa v boxu. Energii futuristickému světu poskytuje Coca Cola a rock se nikdy nedostal do módy.

Některé nápady z první verze scénáře (včetně létajících aut) mimochodem tvůrci později použili v pokračování série.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: