Harry Potter: Nejenom Depp. 7 herců z kouzelnických filmů, kteří byli nahrazeni

11. 12. 2020 8 046×152 světlý/tmavý vzhled

Mezi fanoušky světa čar a kouzel nedávno vzbudily rozruch zprávy o odchodu Johnnyho Deppa   z role temného čaroděje Gellerta Grindelwalda. Není to ale zdaleka poprvé, co došlo v Harrym Potterovi či Fantastických zvířatech ke změně herce, byť jen málokdy se to stalo za tak napjatých okolností. Dnes si představíme další postavy, které během let změnily tvář.

1) Brumbál

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Začneme samozřejmě slonem v místnosti – ředitele Bradavic Albuse Brumbála ztvárnili dosud čtyři různí představitelé. Richard Harris   se ukázal v prvních dvou dílech. Do Vězně z Azkabanu 85 % se ale už vrátit nemohl, neboť po natáčení Tajemné komnaty 77 % zemřel. Roli proto převzal další známý Ir, Michael Gambon  .

Harry Potter a nejhorší fanfikce na světě. Asi se už nikdy nedozvíme, kdo napsal My Immortal

Mladší verzi mocného čaroděje ztvárnil Jude Law   v dosud nejnovějším filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny 64 %. Vůbec nejmladší herec Toby Regbo   pak propůjčil tvář dospívajícímu Brumbálovi, který se ukázal na fotce v Relikviích smrti a v krátkém flashbacku opět v Grindelwaldových zločinech.

2) Griphook

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Vedlejší postava skřeta ze známé Gringottovy banky se poprvé představila už v úvodním Kameni mudrců 79 %. Tehdy jsme se ještě nedozvěděli Griphookovo jméno, zahrál si ho pak Verne Troyer  . Skřet měl nicméně důležitější úlohu v Relikviích smrti, kde se role chopil Warwick Davis  . Ten mimochodem hrál i bradavického učitele Filiuse Kratiknota.

3) Voldemort

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Asi nejvíc tváří vystřídal samotný Pán zla, lord Voldemort. Christian Coulson   se ukázal v Tajemné komnatě jako šestnáctiletá verze postavy, Frank Dillane   coby patnáctiletá v Princi dvojí krve 77 %. Hero Fiennes-Tiffin   se ve stejném snímku mihl jako Tom Raddle v době před svým příchodem do Bradavic.

Harry Potter: Co prozradil Voldemortův dětský pokoj a proč Harry nosí svetr

Dvěma nejslavnějšími představiteli Voldemorta jsou ale jistě Ian Hart   a Ralph Fiennes  . První jmenovaný se ukázal v Kameni mudrců, kde hrál i učitele Quirrella – jeho tvář i hlas tvůrci upravili pomocí počítačových efektů. Nejslavnější dospělou a beznosou verzi postavy pak snad ani nemusíme představovat.

4) Bill Weasley

Foto: Warner Bros.

Možná teď jenom marně vzpomínáte, kdy přesně vypadal nejstarší Weasleyovic syn jinak než Domhnall Gleeson  , známý taky třeba rolí Huxe ze Star Wars. Poradíme: postava Billa se mihla na rodinné fotce z Egypta ve Vězni z Azkabanu. Ukázal se na ní Richard Fish.

5) Vincent Crabbe

Foto: Warner Bros.

Na rozdíl od ostatních postav v tomto žebříčku hrál Vincenta v celé sérii Harry Potter jen jediný herec, Jamie Waylett  . Napříč čarodějnickou sérií věrně následoval Draca Malfoye jako jeden z jeho nejvěrnějších patolízalů. V Relikviích smrti však tvůrci jeho roli z knih úplně vystřihli a nahradili postavu Zabinim.

Harry Potter: Myslel jsem, že mě každým dnem vyhodí, vzpomíná režisér na natáčení Kamene mudrců

Mladého Wayletta totiž mezitím chytili, jak pěstuje marihuanu v domě své matky a skandál stál herce jeho roli. Myslíme, že se to v rámci našeho žebříčku počítá.

6) Šedá dáma

Foto: Warner Bros.

Helena z Havraspáru alias Šedá dáma vypadala zprvu jen jako méně důležitá, vedlejší postava. V Kameni mudrců ji ztvárnila Nina Young  . V Relikviích smrti jsme však zjistili, že má Helena o dost podstatnější roli – to ona prozradí Harrymu, kde se skrývá jeden z Voldemortových viteálů. Tehdy si Helenu zahrála Kelly Macdonald  .

7) Grindelwald

Foto: Vertical Ent.

Ještě před výměnou Johnnyho Deppa za Madse Mikkelsena   změnil Grindelwald nenápadně představitele. Starého černokněžníka uvězněného v Nurmengardu ztvárnil v Relikviích smrti Michael Byrne   – ano, padouch se objevil na plátně i v Harrym Potterovi. Konkrétně si krátce promluvil s Voldemortem.

Pro úplnost pak musíme doplnit jméno Jamieho Campbella Bowera  , který si zahrál mladší verzi postavy ve flashbacku Grindelwaldových zločinů a ukázal se na fotce v Relikviích smrti.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

Dorazil druhý trailer na prequel Kingsmana, učí tajné agenty používat padák

30. 9. Aleš 423

Flashova sólovka je rozhodně potvrzena, uvedl představitel postavy Ezra Miller

22. 8. Aleš 402

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

8. 5. Aleš 11371

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 16367

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 33328

Pán prstenů: Studio Warner Bros. chystá animovaný film o válce v Rohanu

30. 6. Aleš 96

Strážci Galaxie: Rivalita Thora a Star-Lorda bude pokračovat. Mrkněte, jak vzniká Nebula

29. 6. Aleš 146

Matrix: Laurence Fishburne prozradil, co si schoval z natáčení. Proč nebude ve 4. díle, netuší

28. 6. Aleš 45

Shang-Chi má nový trailer. Vrací se v něm padouch z Neuvěřitelného Hulka

25. 6. Aleš 116

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 11197

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 19736

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

25. 9. Aleš 21612

To nejzajímavější z tohoto týdne: