House of the Dragon: Představíme nejmocnější draky, kteří kdy létali nad Západozemím

23. 12. 2020 2 145×41 světlý/tmavý vzhled

Nadcházející seriál House of the Dragon   má být prequelem Hry o trůny 91 %, odehrávajícím se ještě v době, kdy mocný rod Targaryenů ovládal Sedm království z hřbetů svých draků. Dočkali jsme se dokonce už i prvních vizuálních konceptů mocných okřídlených ještěrů. Proto si v dnešním článku představíme ty nejnebezpečnější draky Západozemí.

1) Dobyvatelovo tažení

Foto: Home Box Office

Když Aegon vyrazil dobýt všech Sedm království, měl k dispozici tři mimořádně nebezpečné draky. Na největším létal sám, další dva osedlaly jeho sestry-manželky. Černého Baleriona si možná pamatujete ze Hry o trůny – jeho lebka leží pod Královým přístavištěm a byl to právě on, kdo svými žhnoucími plameny zničil těžce opevněný Harrenov. Dovedl roztavit ocel i kámen a žral zubry na jedno kousnutí. Jeho oheň pomohl vykovat Železný trůn.

Hra o trůny: O čem bude seriál House of Dragon? Shrnuli jsme stručně historii Targaryenů

Balerion se záhy stal nejobávanějším drakem v Sedmi královstvích a získal přízvisko Černý děs. Svého pána Aegona přežil a bojoval ještě v mnoha dalších konfliktech během desetiletí, než nakonec zemřel přirozenou smrtí.

Foto: Home Box Office

Dračice Vhagar patřila starší Aegonově sestře Visenyi. Během Dobyvatelova tažení byla ještě mladší a menší než Balerion, později ale dosáhla skoro stejných rozměrů. Visenya na jejím hřbetě jednou spálila sídla pěti rodů během jediné noci. Vhagar zahynula během Tance draků, bratrovražedné války mezi Targaryeny. Spolu s ní zemřel i Caraxes, další ze slavných draků Západozemí.

Meraxes byla nejmenší dračice z Dobyvatelových a patřila královně Rhaenys, Aegonově mladší sestře. Ještěra i jeho jezdkyni sestřelili Dornští z oblohy během pokusu o podrobení své říše.

2) Vermithor

Foto: Home Box Office

Drak bronzového zbarvení patřil jednomu z nejúspěšnějších králů v historii Sedmi království Jaehaerysovi I.. V polovině prvního století po dobytí Západozemí byl už třetím nejmohutnějším targaryenským ještěrem. Osudným se mu stal opět Tanec draků, kde se střetl s dvěma protivníky svého vlastního druhu. Vermithor zabil oba, byť za cenu vlastního života.

3) Sunfyre

Podle mnohých nejkrásnější ze všech draků, kteří kdy brázdili nebe nad Sedmi královstvími. Jeho zlaté šupiny zářily do daleka a blány na křídlech měl růžové. Barvou drahého kovu žhnul dokonce i jeho oheň. Sunfyre přijal za jezdce krále Aegona II. a nesl ho do vřavy Tance draků.

Anatomie selhání: Hra o trůny udělala zásadní chyby mnohem dřív, než si mnozí diváci všimli

Sunfyre zabil jednoho z nepřátelských ještěrů, na smrti dalšího se podílel a porazil také svého divokého soukmenovce, který žil nedaleko Dračího kamene. Boje si na něm ale vybraly svou daň, takže své nepřátele dlouho nepřežil.

4) Nagga

Foto: Home Box Office

Na rozdíl od ostatních příček tohoto žebříčku nevíme s jistotou, zda Nagga kdy vůbec existovala. Mořská dračice byla prý tak velká, že se živila krakeny a leviathany (ve světě ledu a ohně obřími velrybami). Nakonec Naggu zahubil legendární Šedý král a v jejích ostatcích si postavil své sídlo. Nakonec z něj zůstaly jen dračí kosti, mezi nimiž se tradičně koná královolba na Železných ostrovech.

5) Drogon

Foto: Home Box Office

Posledního draka jistě dobře znáte. Daenerys své největší ještěří dítě pojmenovala podle mrtvého manžela, khala Droga. Tvor během let zmohutněl a nesl svou paní nejen do války s nemrtvými, ale i do bitvy o Královo přístaviště, které také zalil svými plameny. Jako jediný drak přežil Drogon události celého seriálu, na jeho konci však opustil Západozemí a odlétl neznámo kam.

Hra o trůny: Od popravy Neda po smrt Daenerys. Seřadili jsme všech 8 sérií od nejlepší po nejhorší

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Bitva o Zimohrad je tady. Hra o trůny konečně zveřejnila první trailer k finální řadě

5. 3. Aleš 574

Naše brány ničí odvážní muži. Pojďme je pozabíjet! 10 nejlepších proslovů před bitvou

1. 10. Aleš 13300

10 filmových smrtí Seana Beana. Jak nejkrutěji zahynul chodící spoiler?

4. 10. Aleš 2266

Tohle není ve scénáři! 10 nejúžasnějších spontánních momentů ve filmu.

20. 11. Aleš 7242

Krakenova smrt i zkáza X-Men: 7 epických filmových scén, kterých jsme se nikdy nedočkali.

11. 10. Aleš 206

Šílený Max: Režisér George Miller pracoval na jednotce intenzivní péče, aby zaplatil svůj film

30. 3. Aleš 34

Logan: 7 zajímavostí o posledním Wolverinově filmu. Mohli jsme zahlédnout mrtvé X-Men

29. 3. Aleš 57

Watchmen: Režisér Zack Snyder si ve svém superhrdinském snímku zahrál malou roli

26. 3. Aleš 21

Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. Aleš 13

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 141200

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 18753

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 6348

To nejzajímavější z tohoto týdne: