Matrix: Opravdu tvůrci utratili 10 milionů dolarů za úvodní scénu? Skutečnost je trochu složitější

25. 12. 2020 5 150×33 světlý/tmavý vzhled

Internetem se už dlouhá léta šíří následující údajná zajímavost z natáčení Matrixu 90 %. Tvůrci prý dostali na svůj film od studia Warner Bros. jen 10 milionů dolarů, mnohem méně, než by potřebovali. Proto údajně všechny tyto peníze využili na úvodní akční scénu, v níž Trinity prchá před policií a před agenty. Ohromili tím studio Warner Bros. natolik, že dostali zbytek potřebných financí.

Foto: Warner Bros.

Pokud vám tahle příhoda zní trochu podezřele, vůbec se vám nedivíme. Přestože ji během let citovala slušná řádka filmových webů, není pravdivá.

Přišel na to už před třemi lety fanoušek na Redditu, který upozornil, že se příběh neshoduje s informacemi z komentáře tvůrců na DVD. Později tentýž zdroj citoval i článek serveru CBR. Co se tedy během natáčení Matrixu stalo ve skutečnosti?

Matrix: Odkud se vzal slavný zelený kód? Pochází z japonských receptů na sushi

Nikdo nevsadil miliony dolarů na jednu jedinou akční scénu. Natáčení se jen začalo zpožďovat proti plánu a studio bylo nervózní. Wachowským nezbylo, než dokončit úvodní část filmu a poslat ji zástupcům Warnerů, kteří byli samozřejmě její kvalitou příjemně překvapeni a nechali tvůrce točit 118 dní namísto plánovaných 90.

Není to tak chytlavý příběh, jako ten o scéně za deset milionů dolarů, ale zato vychází z ověřených informací.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: