X-Men, Fantastická čtyřka a Deadpool: Proč plánovaná válka hrdinů nikdy nespatřila světlo světa

6. 1. 2021 3 089×16 světlý/tmavý vzhled

Zhruba před deseti lety, dávno před odkupem konkurenčním Disneym, chystalo studio 20th Century Fox ambiciózní filmový projekt. V jednom snímku se měli potkat X-Men, Fantastická čtyřka, ale i Deadpool a Daredevil. Co víc, šlo by o setkání poměrně krvavé, které by se v lecčem podobalo pozdější Občanské válce 78 % superhrdinů z MCU.

Foto: 20th Century Fox

Film mohl režírovat Paul Greengrass  , známý třeba svým Kapitánem Phillipsem 84 % či dvěma snímky o agentu Jasonu Bournovi. Ten nedávno potvrdil, že nabídku opravdu dostal a přemýšlel o ní, byť z ní nakonec nic nebylo. Scénář psal Zack Stentz  , známý třeba díky Thorovi 75 % či První třídě 85 % ze série X-Men.

A to je jako všechno? Smrti filmových padouchů, které nás docela zklamaly

Příběh by se podle všeho významně podobal již zmíněné Občanské válce. Human Torch by se během střetnutí s padouchem změnil v supernovu přímo uprostřed Manhattanu, pochopitelně s ničivými následky. To by vedlo ke schválení zákona o povinné registraci superhrdinů.

Foto: CinemArt

Ne všem by se to ale líbilo. Část populárních postav by byla proti a vzplál by konflikt, v němž by se na opačných stranách barikády ocitli třeba Wolverine a Reed Richards aka Mr. Fantastic. Právě tito dva by se střetli v závěrečném souboji, který by druhý jmenovaný podle všeho vyhrál.

Richards prý Logana přišpendlil k zemi a natáhl své ruce tak, až byly jen jedinou molekulu široké. Použil je pak jako nůžky a ustřihl Wolverinovi jeho ruce včetně adamantiových drápů. To je na poměry běžných superhrdinských komiksovek docela drastický vývoj událostí.

Foto: CinemArt

Nakonec se měli hrdinové pochopitelně usmířit. Scéna po titulcích by však představila další, ještě mnohem nebezpečnější hrozbu – invazi tvář měnících skrullů, které jsme nakonec potkali až relativně nedávno v Captain Marvel 70 %.

Pro krátké letní večery. 10 filmů, které vám zaberou méně než hodinku a půl

Jak by do toho všeho zapadali zmínění Deadpool a Daredevil, není tak docela jasné. Vyjma výše zmíněných informací jsme se o projektu během let už nic moc dalšího nedozvěděli. Zack Stentz byl prý každopádně na svůj scénář velice hrdý a myslí si, že by na plátně vypadal skvěle.

Foto: Bontonfilm

Snímek nakonec nikdy nevyšel podle všeho proto, že se tvůrci po úspěchu První třídy režiséra Matthewa Vaughna   rozhodli využít popularity nových představitelů Profesora X, Magneta a dalších hrdinů – a uspíšili film Budoucí minulost 82 %, který měl podle původního plánu přijít až jako třetí. V něm se setkali starší postavy s mladšími, což vesměs diváky nadchlo.

K tomu se ještě sluší doplnit, že nemáme tušení, které verze postav by vlastně v plánovaném crossoveru s Fantastickou čtyřkou vystupovali (tedy zda by například Profesora X hrál Patrick Stewart   či James McAvoy  ).

Foto: CinemArt

Nebyl to mimochodem jediný zrušený projekt, který Foxové v uplynulém desetiletí plánovali. Další verzi X-Men vs Fantastic Four prý napsal komiksový tvůrce Warren Ellis, byť o ní není známo prakticky vůbec nic.

Scénárista Stentz zase připravoval reboot Fantastické čtyřky, z níž chtěl tak napůl udělat Fantastickou pětku. Příběh napsal tak, že byl Victor von Doom zpočátku málem jedním ze členů, než se ukázalo, že je na to až příliš narušený. Odmítnutí scénáře, na který byl opět velmi hrdý, přirovnal tvůrce k ráně kladivem.

Foto: Bontonfilm

Režisér Josh Trank   ale prý trval na tom, že si přivede svého vlastního scénáristu a natočí si film po svém. Nedopadlo to zrovna nejlíp. Propadák z roku 2015 nechvalně proslul jako jeden z nejhorších superhrdinských snímků všech dob. Abychom byli spravedliví, sám režisér Trank z debaklu viní hlavně vměšování studia.

Propadáky dekády: 10 filmů, které v uplynulých letech skončily v červených číslech

Ať to bylo jakkoliv, mnozí fanoušci by dost možná preferovali alternativní verzi – nebo dokonce výše popsaný crossover Fantastické čtyřky s X-Men, Daredevilem a Deadpoolem. Nyní se každopádně práva ke všem postavám vrátila Marvelu pod taktovkou studia Disney. Opět je tudíž možné, že tyto hrdiny jednou přeci jen uvidíme pohromadě.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

21. 10. Aleš 417

Dorazil druhý trailer na prequel Kingsmana, učí tajné agenty používat padák

30. 9. Aleš 392

Režiséři Endgame prozatím končí s Marvel filmy, Chris Pratt se vyjádřil k návratu Jamese Gunna

26. 4. Aleš 373

Marvel: Přehledně jsme shrnuli, jakých nových filmů a seriálů se v příštích letech dočkáme

22. 7. Aleš 350

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

2. 10. Aleš 331

Baelin's Route: Mrkněte na krátký film, který paroduje známá klišé z populárních videoher

Dnes Aleš

Jurský svět 3: Dočkáme se hned dvou dějových linek, Chris Pratt by se nebránil crossoveru

11. 6. Aleš

Marvel: Loki se ve čtvrtém Thorovi neukáže. Herec prozradil, co se postavě honilo hlavou před smrtí

10. 6. Aleš

Vikingové: Valhalla. Na Netflix zamíří pokračování známého seriálu, skočíme časem o 150 let

9. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1115

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 751

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 316