Jak vypadají herci Azoga, Davyho Jonese nebo Beowulfa ve skutečnosti? Ukážeme

8. 1. 2021 4 908×49 světlý/tmavý vzhled

Technologie motion capture si během let získala značnou popularitu. A není divu – herec si obleče speciální kostým, nechá si potečkovat obličej a náhle může zahrát skoro jakoukoli bytost od draka přes skřeta až po humanoidní chobotnici. Divák pak ale leckdy vůbec netuší, kdo se vlastně pod počítačovými efekty skrývá, zvlášť když třeba kouká na dabovanou verzi.

1) Azog

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Thorinovu nemesis v trilogii Hobit ztvárnil Novozélanďan Manu Benett  , kterého předtím diváci znali hlavně ze seriálu Spartakus 83 %. Chtěl si ale zahrát třeba i barbara Conana v nechvalně proslulém snímku z roku 2011 – tehdy však roli nakonec získal veterán Hry o trůny 91 % Jason Momoa  .

Pán prstenů a Hobit: Jak by měly vypadat postavy, kdyby se tvůrci přesně drželi knih

Naše fotka však pochází z fantasy seriálu Letopisy rodu Shannara 64 %, ve kterém ztvárnil Benett důležitou postavu druida Allanona.

2) Abe Sapien

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Na rozdíl od většiny postav na tomto žebříčku nevznikl Sapien primárně s použitím počítačových efektů, ale hlavně díky důkladnému namaskování a make-upu. Výsledek je ale stejný. Dost možná jste až dodnes netušili, jak vlastně představitel důležité postavy z Hellboye vypadá v normálním životě.

Doug Jones   si krom Sapiena zahrál třeba i Silver Surfera ze druhého dílu Fantastické čtyřky 51 %. Ztvárnil i obojživelného tvora ve snímku Tvář vody 63 % a v posledních letech se ukázal třeba v seriálu Star Trek: Discovery 70 %.

3) Beowulf

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Mýtického hrdinu Beowulfa 63 % si v animované adaptaci Roberta Zemeckise   zahrál Ray Winstone  . Toho si můžete pamatovat třeba z biblického velkofilmu Noe 57 % či z Indiana Jonese a Království křišťálové lebky 72 %. Právě z něj pochází naše srovnávací fotka.

PG-13: 7 drastických scén z filmů pro mladistvé, které patří spíš pod rating R

Pokud se premiéře znovu nepostaví do cesty epidemie koronaviru, měl by se Winstone objevit jako jeden z padouchů v letošní marvelovce Black Widow  .

4) Maz Kanata

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Žlutou mimozemšťanku ze sequelové trilogie Star Wars ztvárnila Lupita Nyong'o  , která se ukázala i jako přítelkyně hlavního hrdiny T'Chally v Black Pantherovi 67 %. Prorazila hlavně oscarovým dramatem 12 let v řetězech 80 %, kde si připsala sošku za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Znovu by se měla ukázat ve snímku Black Panther 2  , byť už naneštěstí ne po boku Chadwicka Bosemana  , který loni podlehl rakovině.

5) Sonny

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Svůj hlas a pohyby propůjčil umělému Sonnymu z filmu Já, robot 82 % americký herec a dabér Alan Tudyk  . Fanoušci předaleké galaxie si ho budou pamatovat i díky roli dalšího inteligentního stroje, konkrétně přeprogramovaného droida K-2SO z Rogue One 78 %.

Tudyk se věnuje také dabingu a jeho hlas jste mohli slyšet třeba v originálním znění Ledového království 2 70 %, v Zootropolis 84 % či v Odvážné Vaianě 80 %.

6) Davy Jones

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

Přestože je jméno britského herce Billa Nighyho   v tomto žebříčku asi nejznámější, možná někteří z vás ani po letech nepoznali v Pirátech z Karibiku jeho obličej pod nánosem chapadel. Charismatická hvězda filmů jako Láska nebeská 86 %, Soumrak mrtvých 75 % či Harry Potter a Relikvie smrti se v roli prokletého kapitána opravdu předvedla.

Piráti z Karibiku: 10 nejlepších momentů. Od bitevní svatby po Jackův útěk Londýnem

Pro pořádek musíme přiznat, že v díle Na konci světa 67 % Kalypsó krátce promění Jonese do jeho lidské podoby. Protože ale Nighy ve svých rolích obvykle nenosí plnovous, některým divákům mohla jeho identita i tak uniknout.

7) Tars Tarkas

Foto: koláž autora článku, Filmožrouti.cz

V roli zeleného obyvatele Marsu Tarse Tarkase se v neúspěšném akčním sci-fi dobrodružství John Carter 65 % ukázal Willem Dafoe  , známý například z Aquamana 72 % či jako Green Goblin ze starší trilogie o Spider-Manovi. V mimozemské podobě se sám sobě vůbec nepodobá. Pokud jste Cartera viděli s českým dabingem, vůbec jste ho neměli šanci poznat.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: