Hra o trůny: Sean Bean prozradil, jak se natáčela poprava Eddarda Starka

Datum vydání 11. 1. 2021Shlédnutí 6 925×Sdílení článku44Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Letos to bude deset let, co na obrazovky dorazila první řada populárního seriálu Hra o trůny 91 %. Herec Sean Bean   se nyní pro Entertainment Weekly vrátil k asi nejslavnější epizodě úvodní sezóny, v níž jeho hrdina Eddard Stark přijde o hlavu. Bean se ve svém výkonu pokusil obsáhnout hned několik emocí najednou.

Foto: Home Box Office

 

Byl tam úděs a překvapení, že Joffrey změnil svůj názor. Potom taky rezignace a poslední pohled na jeho dceru Aryu. Snažil jsem se držet v mysli všechny čtyři [pocity]. Ne jenom: „Bože, oni mi useknou hlavu.“ Ta směs pocitů tomu dodala sílu, myslím.

Točili jsme to celý den nebo tak nějak. Člověk se musel celou dobu soustředit na to, že brzy zemře a nenechat se rozptýlit. Pražilo slunce, což nejspíš pomohlo. Reakce všech ostatních byly úžasné – Cersei a dětí. Byla to dojemná scéna se spoustou patosu. Pak jsem položil hlavu na špalek a pro ten den jsem to zařízl.

Server Entertainment Weekly doplnil, že Ned před svou popravou tiše pronesl nějakou modlitbu, jejíž znění nebylo nikdy odhaleno. Bean se prý někoho zeptal, co by asi řekl člověk Eddardovy víry a na základě toho si zvolil vlastní slova.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *