Návrat do budoucnosti, Iron Man a Mumie: Proč se herci v pokračování nevrátili ke své roli

15. 1. 2021 22 216×47 světlý/tmavý vzhled

Čas od času se rozhodne herce z různých důvodů v pokračování nahradit třeba sám režisér či představitelé studia. Jindy ale hvězda odejde z vlastní vůle. Vést k tomu herce a herečky mohou různé důvody – v dnešním článku shrneme ty, které motivovali Claudii Wells  , Terrence Howarda   a Rachel Weisz  .

Claudia Wells

Foto: Pannonia Ent.

Představitelka přítelkyně hlavního hrdiny Martyho se mezi prvním a druhým dílem Návratu do budoucnosti 89 % změnila. Claudii Wells nahradila Elisabeth Shue  . Původní herečka se rozhodla roli opustit, protože její matka dostala rakovinu. V této těžké situaci věděla, že nedokáže dál pokračovat ve své kariéře.

Původní scénář Návratu do budoucnosti: Marty by cestoval ledničkou a z jeho táty by byl boxer

Méně se ví, že Claudii Wells málem nahradili i samotní tvůrci, a to hned v prvním díle. Herečce totiž natáčení kolidovalo se sitcomem, kterému se upsala dříve. Načas ji proto nahradila Melora Hardin, tehdy ještě po boku původního Martyho Erica Stoltze  . Když ale tvůrci rozhodli hlavní roli přeobsadit, byla Hardin na nového herce Michaela J. Foxe   příliš vysoká.

Foto: Pannonia Ent.

Claudia Wells je naopak o kousíček nižší než její filmový partner, takže jí tvůrci nabídli roli zpátky. Protože se sitcom v mezičase dočkal zrušení, herečce už nic nebránilo přijmout.

Terrence Howard

Foto: Falcon

V roce 2008 se filmový vesmír Marvelu rozjel prvním Iron Manem 82 %, v němž Starkova kamaráda Jamese Rhodese ještě ztvárnil Terrence Howard  . Ten se ale ve druhém díle už nevrátil – nahradil ho Don Cheadle  . Howard se podle všeho rozhodl na pokračování vykašlat poté, co se mu studio rozhodlo výrazně snížit honorář.

Iron Man 3: 7 zajímavých drobností, které jste v marveláckém snímku možná přehlédli

V roce 2013 herec přímo obvinil představitele hlavního hrdiny Roberta Downeyho jr.  , že si vzal část jeho peněz a vykašlal se na něj. Marvel prý ignoroval smlouvu, kterou s Howardem podepsal s tím, že Iron Man 2 bude úspěšný i bez jeho účasti.

Foto: Falcon

Insideři nicméně pro server Entertainment Weekly popsali celou aféru trochu jinak. Howard dostal za roli Rhodese v jedničce nejvíc peněz ze všech herců a při natáčení s ním byly často problémy. Režisér Jon Favreau   nebyl s jeho výkonem spokojený a musel prý hodně stříhat a přetáčet.

Předloni mimochodem Howard prohlásil, že končí s hereckou kariérou a s předstíráním a hodlá šířit pravdu. Založil si také web tcotlc.com, na němž jsme našli třeba tuhle poměrně bizarní pdf publikaci.

Rachel Weisz

Foto: Bontonfilm

A jak to bylo s odchodem Rachel Weisz   z populární Mumie? Když se chystal Hrob Dračího císaře 50 %, herečka váhala, zda se ve filmu ukázat. Studio Universal Pictures tehdy napsalo serveru Cinemablend, aby tuto údajně nepodloženou zprávu nešířil. Co se však nestalo – klepy byly pravdivé a Rachel Weisz dala sérii sbohem, takže ji musela nahradit Maria Bello  .

Foto: Bontonfilm

Zdroj Cinemablendu to shrnul takto: „Scénář je pořád ve stejném stavu jako posledně když jsem vám o něm říkal. Takže pořád stojí za ho*no a Weisz se konečně rozhodla odsud zmizet, dokud má ještě šanci.“ Redaktor svůj článek zakončil větou, že bude Mumie 3 dobrá jedině zázrakem.

Ďáblův advokát: Dobrodružství Mumie se vrací mělo víc šťávy, než spousta dnešních filmů

Nepletl se. Snímek se dočkal výrazně horších hodnocení než oba jeho předchůdci a dnes po něm už neštěkne ani pes. Rachel Weisz přitom pokračuje ve své kariéře a letos bychom ji měli konečně vidět v dlouho odkládaném superhrdinském snímku Black Widow  .

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: