Christopher Nolan už nejspíš nebude točit filmy pro studio Warner Bros., tvrdí Wall Street Journal

22. 1. 2021 4 240×115 světlý/tmavý vzhled

Populární režisér Christopher Nolan   spolupracuje se studiem Warner Bros. už od časů Temného rytíře a thrilleru Insomnie 79 % z počátku tisíciletí. Podle informací Wall Street Journalu však ale tato dlouhá a plodná spolupráce nejspíš skončila. Nolan totiž naprosto nesouhlasí s nedávným krokem studia, které chce letos vydávat filmy na streamovací službě HBO Max zároveň s premiérou v kinech.

Foto: Vertical Ent.

Režisér dlouhodobě považuje zážitek z kin za klíčový, co se týče sledování filmů a loni bojoval za to, aby se jeho nový Tenet 76 % dostal na stříbrná plátna. Pokud by se opravdu rozhodl přestat s Warnery spolupracovat, přišlo by studio o jednoho ze svých nejlukrativnějších tvůrců. Tenetu se sice z komerčního hlediska moc dobře nevedlo, Nolan má ale na kontě obří hity třeba typu Počátku 89 % z roku 2010.

Wall Street Journal připomíná, že přesun premiér na streamovací služby způsobuje Hollywoodu i další problémy. Disney třeba musí znovu jednat s herci typu Toma Hankse   a Juda Lawa  , kteří se upsali filmům v domění, že půjdou do kin. Herečka Gal Gadot   a režisérka Patty Jenkins   prý zase dostaly milionové bonusy, když se Warneři rozhodli zveřejnit Wonder Woman 1984 46 % na HBO Max.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: