Steven Spielberg vysvětlil, proč se podle něj diváci jistě zase vrátí do kinosálů

2. 2. 2021 1 420×136 světlý/tmavý vzhled

Slavný režisér Steven Spielberg   si je jistý, že probíhající epidemie koronaviru nebude znamenat soumrak kin. Napsal to pro speciální číslo časopisu Empire, kde se vyznal ze své dlouholeté oddanosti těm divákům, kteří na filmy skutečně vyrážejí do sálů.

 

Foto: AMC

V kině se koukáte na filmy se svými nejbližšími, ale zároveň i ve společnosti cizích lidí. V tom je to kouzlo, to zažíváme u filmů, divadelních her, koncertů či komediálních představení.

Nevíme, kdo jsou všichni ti lidé sedící okolo. Když nás ale něco rozesměje, rozpláče, rozjaří nebo přivede k zamyšlení, když se světla rozsvítí a my opouštíme svá místa – ti cizinci, se kterými míříme zpátky do skutečného světa, už pro nás nejsou tak docela cizí.

Stali jsme se komunitou, spojili jsme se srdcem i duší, nebo jsme přinejmenším zažili pár hodin něčeho silného. Ta krátká návštěva nevymaže to, co nás rozděluje – rasu, třídu, vyznání, pohlaví či politické názory. Ale naše země a náš svět nepůsobí tak rozpolceně a rozlámaně, když se skupina lidí spolu směje, pláče, nadskakuje v sedadlech.

Ze všeho, co nás dokáže spojit, proto nic nemá takovou sílu jako společný umělecký zážitek.

Tak snad se v dohledné době bezpečného návratu do kin dočkáme.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: