House of the Dragon: Jaké postavy se objeví v prequelu Hry o trůny a kdo je bude hrát

4. 2. 2021 4 475×15 světlý/tmavý vzhled

Už v prosinci představil seriál House of the Dragon  , který se bude odehrávat staletí před událostmi Hry o trůny 91 %, některé svoje postavy a jejich herecké představitele. Dnes si povíme něco málo o tom, jakou roli budou v příběhu mít. Vycházíme z informací o targaryenské historii z knihy Oheň a krev spisovatele George R. R. Martina  .

1) Daemon Targaryen

Foto: BBC

Ambiciózní princ z dračího rodu se narodil jako druhorozený, tedy bez nároku na trůn. Po boku svého bratra, krále Viseryse (neplést s tím z první série Hry o trůny) zasedal v malé radě a posléze se chopil vedení městské gardy v Králově Přístavišti. Považoval se za následníka trůnu a když Viserysův syn zemřel během porodu, tropil si z toho legraci v nevěstinci. Vztahy mezi bratry se později ještě zhoršily po smrti Daemonova nemanželského syna.

Proroctví ve Hře o trůny: Povíme, která se vyplnila a která skončila zapomenuta

Přesto si později Daemon vzal svou neteř Rhaenyru, Viserysovu dceru a následnici. Železný trůn měl tak po bratrově smrti na dosah. Panovníkova druhá manželka Alicent Hightower a prohlásila za dědice svého mužského potomka Aegona II., který měl podle její interpretace přednost před ženou.

Foto: Home Box Office

Během následné občanské války nazývané Tanec draků stál Daemon na straně své manželky a zapojil se do bojů jako dračí jezdec. Létal na velkém rudém ještěrovi jménem Caraxes.

spoilerV boji také nakonec padl, když se střetl s jednookým princem Aemondem na Vhagarovi, největším žijícím drakovi té doby. Souboj skončil smrtí obou mužů a jejich draků.

V seriálu Daemona ztvární herec Matt Smith  , známý třeba z Doctora Who 84 % či z Koruny 90 %.

2) Alicent Hightower

Foto: Vertical Ent.

Druhá manželka výše zmíněného krále Viseryse, která chtěla zajistit trůn svému synu Aegonovi II., nikdy ale nepřesvědčila svého muže, aby změnil pořadí následnictví. Podporoval ji otec, mocný lord Otto Hightower, dlouholetý pobočník krále. Možná i proto se pokusila po Viserysově smrti protlačit své potomky na Železný trůn, čímž začal Tanec draků.

Hra o trůny: 7 nejzajímavějších rodů, které se do seriálové adaptace nevešly

Alicent události této bouřlivé epochy přežila, byť musela sledovat popravu svého otce a sebevraždu dcery po dobytí Králova Přístaviště svou sokyní.

spoilerPo smrti Aegona II. strávila Alicent závěr svého života v ústraní. Válka ji stála životy milovaných dětí. S někdejšími nepřáteli se nikdy nesmířila.

Alicent si zahraje Olivia Cooke  , známá třeba z Ready Player One 81 %.

3) Rhaenyra Targaryen

Foto: Prime Video

Proti Alicent se postavila Viserysova jmenovaná následovnice, Daemonova manželka Rhaenyra Targaryen. Během války začínala v nevýhodné pozici – zprávy o otcově smrti k ní došly se zpožděním a princezna zrovna čekala narození dítěte. Nakonec Rhaenyra přeci jen získala Královo přístaviště, byla však paranoidní královnou a neuváženými rozhodnutími ztratila podporu lidu i mocného rodu Velaryonů.

Rozzuření poddaní se nakonec vzbouřili a vybili velkou část zbylých targaryenských draků a s nimi i jednoho z Rhaenyřiných synů.

spoilerPanovnice nakonec z města prchla a po několika periperiích byla zrazena. Její nevlastní bratr Aegon II. ji nakonec předhodil svému zlatému drakovi jménem Sunfyre.

Rhaenyru si zahraje Emma D’Arcy  .

4) Corlys Velaryon

Foto: Showtime

Velaryoni byli vzdálenými příbuznými Targaryenů a v době Tance draků disponovali mocnou flotilou, takže patřili mezi přední rody Sedmi království. Corlys sám pak patřil mezi vůbec nejslavnější mořeplavce všech dob. Jeho příběh je dlouhý a zajímavý, nás ale bude zajímat hlavně Velaryonova role ve válce.

Corlys zprvu podporoval Rhaenyru a její sokyni Alicent v Králově Přístavišti uzavřel do námořní blokády. V bojích na moři přišel o mnoho mužů a lodí a při nájezdu také o poklady nabyté v zámoří. Jeho (pravděpodobně) nevlastní syn Addam se stal během války jedním z dračích jezdců.

Baratheoni, Tyrellové, Targaryeni: Jak se vlastně dostaly velké rody ze Hry o trůny k moci

Dva z nich později přešli na stranu nepřítele a rozlícená Rhaenyra prohlásila za zrádce i oba ostatní, včetně Addama. To Corlyse rozlítilo.

spoilerPomohl Addamovi utéct a následně za to skončil v cele, kde čekal na popravu. Když se ale kontroly nad městem chopil král Aegon II., Corlys přešel na jeho stranu. Válku přežil a zemřel nakonec až stářím.

Spekuluje se, že Corlyse ztvární Danny Sapani  .

5) Viserys Targaryen

Foto: CinemArt

A konečně samotný král, který svými rozhodnutími ohledně dědictví celý konflikt pomohl rozdmýchat. Po svém schopném a populárním dědovi Jaehaerysovi I. sice zdědil prosperující království, neměl ale dost silnou vůli a nevědomky připravil půdu již mnohokrát zmíněné občanské válce.

Viseryse si zahraje Paddy Considine  , známý třeba z komedií U Konce světa 64 % či Ztratili jsme Stalina 72 %.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: