Strážci Galaxie: James Gunn prozradil, zda plánoval smrt Gamory a kterou galaxii vlastně tým chrání

9. 2. 2021 7 468×62 světlý/tmavý vzhled

Režisér Strážců Galaxie James Gunn   na svém twitterovém účtu prozradil, že původně neplánoval zabít postavu Gamory. Tvůrci Infinity War 86 % s ním však scénu její smrti konzultovali ještě předtím, než se dostala do finální verze scénáře. Gunnovi se velice líbí, prý je asi jeho nejoblíbenější z celého snímku.

Foto: Falcon

Režisér dostal také otázku, kterou galaxii vlastně Strážci ochraňují. Odpověď možná mnohé fanoušky překvapí – obvykle prý Andromedu. Ta má podobnou velikost jako naše domovská Mléčná dráha a nachází se v kosmickém měřítku poměrně blízko – v daleké budoucnosti se oba obrovské útvary spojí do jednoho.

Thor: Ragnarok mohl ukázat postavu ze Strážců Galaxie, Surtur má rohy z bumerangu

Tato informace nicméně zpětně škodí českému překladu názvu filmu. Ten totiž obsahuje velké písmeno G – Strážci Galaxie, což naznačuje, že tým střeží naši Mléčnou dráhu. Pro ni se totiž jako pro jedinou G tímto způsobem používá.

James Gunn se také vyjádřil ke smrtím postav jako je Yondu či Tony Stark a zopakoval svůj dlouhodobý názor, že mají zůstat mrtvé. Jinak se totiž vytrácí smysl příběhu. Neustálá vzkříšení postav podle Gunna nesmírně uškodila i komiksům.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: