Sebevražedný oddíl Jamese Gunna je dotočen a sestříhán. Co všechno o něm zatím víme?

12. 2. 2021 5 180×26 světlý/tmavý vzhled

Režisér James Gunn   před pár dny oficiálně oznámil dotočení svého Sebevražedného oddílu  , který by měl do kin dorazit 5. srpna letošního roku. Film je prý úplně hotový a sestříhaný. Tvůrce také doplnil, že o všem rozhodoval sám a studio do jeho práce nijak nevstupovalo. Přicházelo pouze s doporučeními, která Gunn občas zapracoval a jindy zamítl. Studio Warner Bros. je prý po kreativní stránce úžasné.

Foto: Vertical Ent.

A co o nadcházejícím snímku vlastně zatím víme? Nedávno dorazila oficiální synopse:

Vítejte v pekle – tedy v Belle Reve, věznici s nejvyšší úmrtností v celých Spojených státech. Jsou tam zavření ti nejhorší superpadouši a udělají cokoli, aby se dostali ven – i kdyby to znamenalo přidat se k přísně tajné, podezřelé organizaci Task Force X.

Co musíte dnes udělat, pokud nechcete zemřít? Shromáždit partu padouchů včetně Bloodsporta, Peacemakera, Captaina Boomeranga, Ratcatcher 2, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina a všemi oblíbené psychopatky Harley Quinn.

Foto: Vertical Ent.

Pak je musíte vyzbrojit a vyhodit (doslova) na odlehlý ostrov Corto Maltese plný nepřátel. Oddíl vyráží na misi napříč džunglí plnou partyzánů a dalších po zuby ozbrojených protivníků. Jejich úkolem je najít a zabít. Dohlíží na ně jen plukovník Rick Flag a poskokové Amandy Waller, sledující každý jejich pohyb skrze technologii.

Jako obvykle stačí jeden špatný pohyb a jsou mrtví. Může je zahubit protivník, kolega, ale i sama Waller. Chcete-li si vsadit, nejvýhodnější bude sázet proti nim. Proti nim všem.

Foto: Vertical Ent.

Jak jde na první pohled vidět, řada postav se vrátí ze Sebevražedného oddílu 64 % z roku 2016. Konkrétně hlavně Margot Robbie   aka Harley Quinn (kterou jsme viděli i loni v Birds of Prey 56 %) a také Jai Courtney   (Captain Boomerang). Dohlížet na partu bude znovu Joel Kinnaman   (Rick Flag) a roli nemilosrdné Amandy Waller si zopakuje Viola Davis  .

Superschopnosti občas nestačí. Vybrali jsme nejméně zábavné akční scény z komiksových filmů

Přes tyto návraty netušíme, zda a popřípadě do jaké míry bude novinka na svého neslavného předchůdce navazovat. Producent Peter Safran sice tvrdil v roce 2019, že půjde o totální reboot, již zmíněný herec Joel Kinnaman však před časem upřesnil, že Sebevražedný oddíl stojí na pomezí mezi rebootem a pokračováním. Stylem má připomínat sedmdesátkové válečné filmy.

Foto: Vertical Ent.

Letošní snímek každopádně na rozdíl od předchůdce dostane dospělácký rating R, takže se v něm nejspíš bude mluvit sprostě a krev určitě postříká celé plátno. Většina diváků se jistě shodne, že se k filmu o bandě bezohledných grázů na nesplnitelné misi erko bezpochyby hodí lépe.

Matrix: Mrkněte, jak se za 20 let změnili herci. Povíme vám, co celé ty roky natáčeli

A umírat se jistě bude. V synopsi výše najdete jen některá jména členů titulní jednotky – to naznačuje, že ostatní nedostanou tak důležité role. Dost možná proto, že nepřežijí úvodních patnáct minut. Režisér Gunn se ostatně dohodl se studiem, že může zabít kohokoli, včetně nejpopulárnějších postav typu Harley Quinn.

Foto: Vertical Ent.

Seznam všech členů týmu se stručným shrnutím schopností jednotlivých postav najdete mimochodem zde – dali jsme ho dohromady už před půlrokem.

James Gunn krom režírování sepsal i scénář snímku a dokonce si Sebevražedný oddíl vybral třeba před Supermanem. Jde totiž o jeden z jeho nejoblíbenějších komiksů. Tvůrce sám považuje příběh za svůj zatím vůbec nejpovedenější – a to je co říct, protože stojí za oběma díly Strážců Galaxie.

Superrychlost, teleportace: Schopnosti, které byste ve skutečném světě mít nechtěli

Na plnohodnotný trailer sice ještě zatím čekáme, už loni v srpnu jsme se však dočkali ochutnávky plné vyjádření tvůrců a záběrů z natáčení. Pokud jste ji ještě neviděli, přikládáme ji znovu také.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

15. 3. Aleš 833

Joker je prvním R-filmem, co pokoří hranici $1 miliardy, kdy se tak stane?

16. 11. Daniel 565

James Gunn potvrdil jméno a premiéru třetích Strážců Galaxie, odehrávat se budou po Infinity War

16. 5. Aleš 454

Aquaman porazil Temného rytíře a stal se nejvýdělečnějším DC filmem

28. 1. Aleš 424

Joker se brzy stane nejvýdělečnějším erkem, Robert Pattinson ho ještě neviděl

21. 10. Aleš 415

Luca: Nový film od Pixaru se dočkal pozitivních recenzí. Obyvatelé moře se v něm vydají na pevninu

Dnes Aleš

Indiana Jones 5: Nechte mě ten film natočit a pak se uvidí, odráží režisér skepsi fanoušků

Včera Aleš

Sebevražedný oddíl: Režisér na Twitteru poodhalil minulost jedné z ústředních postav

16. 6. Aleš

Strážci Galaxie: Partička komiksových hrdinů Marvelu dostane vlastní videohru

15. 6. Aleš

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

1. 5. Aleš 1112

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

3. 5. Aleš 757

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

8. 2. Aleš 317