Smrtonosná past: Alan Rickman přišel se změnou scénáře, střílení ho zpočátku znervózňovalo

Datum vydání 9. 3. 2021Shlédnutí 2 303×Sdílení článku80Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jednou z nejslavnějších rolí Alana Rickmana   byl bezpochyby terorista Hans Gruber z prvního dílu série Smrtonosná past 89 %. Herec o něm rok před svou smrtí leccos prozradil Hollywood Reporteru. Když prý dostal do rukou scénář, jenom nad ním kroutil hlavou. Nedokázal si představit roli v akčním filmu – do té doby hrál takřka výhradně na prknech.

Foto: 20th Century Fox

Lidé z jeho okolí mu ale říkali: „Alane, ty tomu nerozumíš. Tohle se nestává. Jsi v Los Angeles jen dva dny a už jsi dostal nabídku role.“

Rickman také prozradil, že přišel s jedním známým motivem ve scénáři. Jeho Gruber se měl původně oblékat prostě jako terorista, herce však napadlo, že by mohl nosit normální oblečení. Když by se pak setkal s hlavním hrdinou, použil by americký přízvuk a tvářil by se jako rukojmí. Rickman nápad sepsal na papír a nechal ho producentovi Joelu Silverovi   na stole.

Když hvězdy dělaly křoví. 10 slavných herců, kteří kdysi začínali jako komparz

Ten prý zprvu reagoval ve smyslu, že Rickman bude nosit to, co se mu řekne – když ale herec později dostal novou verzi scénáře, svůj nápad v ní přeci jen našel.

Zprvu byl prý nervózní, když měl v roli střílet, záhy ho to ale přešlo. „Šokovalo by vás, jak vzrušující mi přišlo střílet z útočné pušky,“ přiznal s tím, že se chladnokrevnému vrahovi Gruberovi rychle dostal pod kůži.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *