Život Briana: S nahatým hercem byly problémy, tvůrci použili kulisy ze seriálu o Ježíšovi

25. 3. 2021 2 148×25 světlý/tmavý vzhled

Britská komedie Život Briana 86 % měla sice premiéru už před více než čtyřmi desetiletími, stále však má spoustu oddaných fanoušků. Ty asi vesměs nepřekvapí, že bylo plné vtipných momentů i samotné natáčení snímku. Třeba při natáčení scény, ve které se představitel Briana Graham Chapman   nahý ukáže v okně.

Foto: Bontonfilm

Tvůrcům totiž před natáčením došlo, že Chapman není obřezaný a začali narychlo vymýšlet řešení. Nakonec použili obyčejnou gumičku.

Natáčelo se v Tunisu a v komparzu bylo mnoho muslimů. Muslimky se přitom nemají dívat na jiné nahé muže, než na svého manžela a nikdo je předem nevaroval. Chapman později vzpomínal, že se půlka shromážděného davu s křikem rozutekla, což mu krapet pošramotilo sebevědomí.

Arzenál scénáristů: 5 příběhových triků, které na nás filmaři často vytahují

Severoafrická země hostila během let i věrnější adaptace biblických příběhů. Život Briana tak zdědil po seriálu o Ježíšovi část svých kulis.

Přímo z Ježíše si mimochodem film vlastně nikdy přímo nedělá legraci, ač se v jednom kuse strefuje do organizovaného náboženství. „Není moc vtipný,“ okomentoval to herec a scénárista Eric Idle  . „Tomu, co říká, se nedá posmívat, jsou to slušné věci.“

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: