Eragon: Není divu, že u diváků propadl. Tvůrci z filmu vystřihli řadu důležitých scén

16. 3. 2021 3 721×92 světlý/tmavý vzhled

Když se řekne nepodařená fantasy adaptace, mnohým žánrovým fanouškům okamžitě vytane na mysli Eragon 48 %. Patnáct let starý snímek selhal snad ve všem, v čem selhat mohl. Herecké výkony za moc nestály, důležité lokace působily dost levně a už tak jednoduchý děj předlohy tvůrci dokonale vykostili.

Foto: 20th Century Fox

Některé vynechané scény samozřejmě snímku nijak neuškodily – nikdo asi nutně nepotřeboval vidět, jak Eragon dojí krávu. Víc už čtenáře zamrzelo úplné vystřižení postavy Katriny, která má poměrně důležitou roli v pokračování celé série.

Zmizel však třeba i moment, kdy si Murtagh potěžkává meč Zar’roc, který kdysi patřil jeho otci Morzanovi. Ten by přitom přišel vhod případné adaptaci druhého dílu, ve kterém Murtagh Eragona porazí a zbraň mu vezme.

Eragon: Vysvětlíme, jak filmová adaptace selhala. Dračím jezdcům může dát druhou šanci Disney

Vůbec nejpřekvapivější je však vystřižení zrádných Dvojčat, nebezpečných čarodějů, kteří Eragonovi po příchodu k Vardenům prozkoumávali mysl. Podobně by se tvůrcům v pokračování špatně vysvětlovalo, proč vynechali požehnání dítěti, které se nevědomky stalo prokletím.

Vystřižené scény z Eragona si můžete pustit tady a tady.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: