Sherlock: Doktora Watsona si v britském seriálu málem zahrál Matt Smith

23. 3. 2021 1 364×11 světlý/tmavý vzhled

Matt Smith   je asi nejznámější rolí titulní postavy v seriálu Pán času 84 %. Doktora si však mohl zahrát i v jiném úspěšném britském televizním příběhu. Konkrétně doktora Watsona v seriálu Sherlock 91 % televize BBC. Tvůrci totiž nejprve obsadili Benedicta Cumberbatche   jako Holmese a pak hledali někoho, kdo by si s ním sedl. Jen málo herců v každé generaci se prý na postavu slavného detektiva hodí.

Foto: BBC

Jeden z tvůrců Steve Moffat   se dokonce tak trochu opřel do Roberta Downeyho jr.  , který postavu hrál v hollywoodské verzi. „Myslím, že s Holmesem odvedl skvělou práci, ale nikdy se na něj nebudu schopný dívat jako na Sherlocka, to nehrozí. Je příliš malý, nepodobá se mu. A má příšerný přízvuk.“

8 faktů o BBC Sherlockovi. Ve Spojených státech ho zkrátili, aby se jim tam vešla reklama!

A co se Watsona týče: „První člověk, kterého jsme viděli, byl vlastně Matt Smith. Bylo to týden předtím, než dorazil na konkurz Pána času.Mark Gatiss   k tomu dodal: „Ale s Martinem si [Benedict Cumberbatch] okamžitě sedl. Martin má silně vyvinutý smysl pro suchý humor a v charakteru Johna Watsona se to projevuje.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  

To nejzajímavější z tohoto týdne: