Monty Python a Svatý Grál: Tvůrci se potýkali s nízkým rozpočtem, museli si kreativně poradit

15. 3. 2021 1 967×147 světlý/tmavý vzhled

Komedie o Svatém Grálu 84 % z dílny populárních Monty Pythonů se v době svého vzniku nepodobala prakticky žádným jiným filmům. Terry Gilliam   a Terry Jones   si vůbec poprvé zkoušeli režii a rozpočet zprvu činil pouhých 200 000 liber. Pythonům nezbylo, než všemožně šetřit.

Foto: Pannonia Ent.

Tak třeba vznikly úvodní vtipné titulky či zábavná scéna s klepajícími kokosy, které nahrazují koně. Tvůrci si totiž záběry se skutečnými zvířaty jednoduše nemohli dovolit.

Z trochu jiných důvodů měli problém sehnat nějaký hrad. Dozvěděli se, že národní památky nesmějí používat, protože by to bylo necitlivé k jejich důstojnosti. Terry Gilliam se nad tím hlasitě podivil, neboť se v hradech dřív provádělo nejrůznější mučení a podobné aktivity. Nakonec tvůrci pro účely produkce sehnali dva hrady se soukromými vlastníky.

10 legendárních filmových monster. Obří opice, zlý vlk i anděl smrti

Katastrofa nicméně udeřila hned prvního dne, kdy se týmu rozbila kamera. Novou si Pythoni dovolit nemohli, tak se ji pokusili opravit – točila však jen bez zvuku. První den tak nakonec vznikly jen různé záběry, které zvuk nepotřebovaly.

⟰ Napiš nám svůj názor do diskuze ⟰
Přidej svůj názor  (1 komentář)  

To nejzajímavější z tohoto týdne: