Zajímavosti ve filmu Hellraiser 2022, které by jste měli vědět před shlédnutím

Datum vydání 4. 11. 2022Shlédnutí 1 264×Sdílení článku93Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Doug Bradley, který ztvárnil roli pekelného kněze Pinheada, na Twitteru napsal: „Jsem z toho trochu unešený! Chytré přepracování make-upu, třpyt "špendlíkových hlaviček" a ať už je ta klíčová dírka/zámek/tracheotomie na krku cokoli. Je to jednoduché, jemné, znepokojivé a sexy.“

Foto: Hulu

Ve filmu jsou také slyšet náznaky původní hudby skladatele Christophera Younga z původních filmů Hellraiser a Hellbound: Hellraiser II.

Myšlenka, že Cenobit s hřebíky v hlavě je žena, není tak nová, jak si někteří diváci mysleli. Již v původní novele The Hellbound Heart bylo řečeno, že příslušný Cenobit má ženský hlas. Ale ještě nedávno, v komiksech Hellraiser od Boom!Studios, které napsal sám Clive Barker a které vycházely po celý rok 2010, se Kirsty Cotton nakonec proměnila v ženskou verzi Pinheada, když zaujala jeho místo vůdce Cenobitů.

Cenobitka "Gash" se vyznačuje dvěma výraznými rysy dřívějších Cenobitů z této série. Kůže na jejím krku je proříznutá a upravená do vaginálního tvaru podobně jako ženská Cenobitka z Hellraisera a Hellbound: Hellraiser II a kůže na hlavě je napnutá a stažená až k ramenům jako u Angelique Cenobite z Hellraisera: Bloodline.

Šest konfigurací krabičky představuje jejích šest darů: Lament ("život"), Lore ("poznání"), Lauderant ("láska"), Liminal ("pocit"), Lazarus ("vzkříšení") a Leviathan ("moc").

Trevor, který najde částečně zásobený bar, nabídne Noře drink se slovy: „What's your pleasure?“, čímž cituje hlášku z předchozích filmů.

Když Riley poprvé vstoupí do Voightova sídla a prohrabává se jeho papíry, máme krátké záběry na různé kresby. Mnohé z nich jsou vlastně portréty všech Cenobitů, včetně těch, které jsme ještě neviděli, jako je Matka, těhotná Cenobitka.

Bruckner a štáb oslovili Bradleyho, aby se ve filmu objevil v epizodní roli, ale Bradley odmítl ze dvou důvodů. Zaprvé kvůli možným komplikacím s probíhající pandemií COVID-19 a zadruhé kvůli svému přání ponechat odkaz svého výkonu Pinheada nedotčený, což Bruckner a jeho štáb akceptovali.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *