Vyzkoušejte Voyo na 7 dní zdarma - Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam!

Grand Prix nová road movie komedie, která vás povozí se dvěma Tygry skrz celou Evropu

Datum vydání 5. 11. 2022Shlédnutí 1 302×Sdílení článku146Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V dílně režiséra Jan Prušinovský vznikla nová road movie komedie Grand Prix, na níž láká nejenom Štěpán Kozub v hlavní roli. Sami autoři ji totiž popisují jako lehce testosteronovou komedii o cestě, přátelství a ukradených pneumatikách. Režisér Prušinovský, který nás již převedl do prostředí severočeského Mostu (Most!) nebo venkovského fotbalu (Okresní přebor) to nyní zkouší v netradičním prostředí závodních aut.

Výbušné trio zcela odlišných chlapů se společným cílem

Bratranci Roman a Emil jsou naprosto odlišní, ale mají společnou vášeň - auta. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města Cvikov, má tři děti a živelnou manželku, zatímco Emil je sice podivín, ale miluje pořádek. Svou autodílnu má vypiplanou do nejmenšího detailu a o autech ví naprosto vše. Společný je však jejich sen, a to dostat se na závody Formule 1.

Roman jezdí na místní závody v autokrosu a Emil mu v tom pomáhá - opravováním i vyčítáním, že se o své auta nestará hezky. Věčně se hádají, ale v momentě, kdy Emil vyhraje lístky na Velkou cenu Španělska, se dva muži usmíří alespoň na chvilku, aby svůj sen zrealizovali a utekli od svých všedních problémů. Od jednoho problému ale utéct nedokázali. 

Do cesty se jim totiž připlete Štětka, kamarádíček Romana, který je doslova magnet na potáže. Štětka totiž má rád auta z úplně jiné strany. Spíše, než že by je opravoval, je raději krade. Jejich cesty se spojí v momentě, kdy ukradne auto místnímu distributorovi pervitinu a on si tak musí zachránit krk. Tím Romanovi a Emilovi úplně naruší jinak pohodovou cestu do Barcelony.

Foto: Falcon

Dva Tygři a Kryštof Hádek jako recept na humor

Problémového Štětku hraje Štěpán Kozub, který se v posledních letech více soustředí na celovečerní filmy. Roli Emila hraje Kozubův tygří kolega Robin Ferro. Jejich sehranost na divadelním jevišti slibuje, že spolu s Kryštof Hádek jako Romanem vytvoří třaskavou trojku s lehce nekorektním humorem.

A zatímco hoši putují Evropou, v jejich rodném Cvikově se musí Anna Kameníková jako manželka Romana potýkat s jeho problémy. Obtěžuje ji totiž nespokojený klient jeho autobazaru, mrzutý důchodce Nováček, kterého hraje Miroslav Donutil. Poslední kapkou kolotoče událostí je Tatiana Dyková jako Jindra, svérázná uživatelka pervitinu. Ta spustí nezastavitelnou lavinu, kterou se horko těžko snaží řešit Marek Daniel jako místní policista.

Autentičnost na prvním místě

Jan Prušinovský nechtěl vytvořit jen další snímek, kde se prostředí přizpůsobí filmu i za cenu realističnosti, ale doopravdy sbalil štáb, aby scény točil v reálném prostředí Německa, Francie i Španělska. 

„Je to moje úplně první road movie a poprvé jsem tady poznal, jak náročné je projet Evropu,“ řekl Štěpán Kozub. Podmínky totiž nebyly vždy ideální jako při natáčení ve studiu. „Strašně jsem se těšil, ale pak jsem zjistil, že točíme na benzínkách a zatáčkách v lese. Člověk si pak říká, to je teda Francie, panečku, to je ono, tak si pak řekne, že kdybych byl na Šumavě, tak to vypadá velmi podobně. Ale Španělsko už jsem pocítil, bylo tam 47 stupňů ve stínu, takže jsem věděl, že tam nepatřím,” dodal při vzpomínce na natáčení.

Na drahý projekt museli přispět i fanoušci

Důraz na autentičnost stál štáb mnoho peněz, a proto v roce 2021 založil sbírku, kde vybírali peníze od fanoušků na dofinancování drahého projektu. Podařilo se jim vybrat 650 tisíc korun, a tak se naše trojice skutečně dostala až do Španělska. Tam je sice čekaly další komplikace v podobě covidových restrikcích, trpělivě si ale počkali, až se zase závody formulí rozjedou. Zakončit celou show totiž skutečně chtěli přímo v kempu pro fanoušky barcelonské Formule 1, aby nekazili finále využitím komparzu.

Záměr tvůrců bylo vytvořit zcela realistický snímek z míst, na kterých se běžně také vyskytnete, pokud se vydáte autem až do Barcelony. Ztvárnit svět obyčejných lidí, hotelů, benzinek a motorestů, v němž se tři chlapi snaží dosáhnout svých snů nebo najít záchranu před svými činy. O tom, jestli se tvůrcům jejich záměr podařilo splnit, se můžete přesvědčit 17. listopadu 2022, kdy má film slavnostní premiéru.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *