Black Panther: Wakanda nechť žije (2022) film poznamenaný smrtí herce Chadwicka Bosemana

Datum vydání 6. 11. 2022Shlédnutí 2 903×Sdílení článku65Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Světovou premiéru si již sice odbyl, v ČR na jeho uvedení do kin ale pořád čekáme. Na plátno se dostane 10. listopadu 2022 a později bude dostupný na streamovací platformě Disney+. Řeč je o pokračování populárního Black Panther, který se jmenuje Black Panther: Wakanda nechť žije (originální název Black Panther: Wakanda Forever). Jde o jubilejní 30. film z oblíbené série Marvel Cinematic Universe o avengeřích superhrdinech. Zrod tohoto pokračování ale musel překonat různé problémy. Pracovat se na něm začalo již v roce 2018, přesto ho uvidíme až teď. Trhlinu film dostal kvůli nešťastné události – úmrtí hlavního hrdiny prvního filmu, Chadwick Boseman. Ten nakonec nebyl přeobsazený, nýbrž se jeho úmrtí zapracovalo také do osudu filmové postavy, kterou představoval. Film byl tomuto výbornému herci i věnován.

T´Challa, kterého v jedničce ztvárnil právě Chadwick Boseman, a.k.a. Black Panther, panovník Wakandy, umírá. Oblíbeného krále oplakává celé jeho království. I přes smutné události ale musí být pozůstalí v královské rodině velmi opatrní.

Úmrtí Black Panthera totiž budou chtít využít nepřátelské mocnosti, a rozhodně s útokem na Wakandu nebudou váhat. Z lidu musí povstat nový Black Panther a svou zemi musí před vnějšími vlivy bránit.

Kdo bude novým Black Pantherem není jasné ani po shlédnutí traileru. Abychom se to dozvěděli, musíme si počkat na film. Nejvážnější kandidátkou je samozřejmě T´Challova sestra Shuri, stejně tak se ale královnou Wakandy může stát například Okoye. Bez šance rozhodně není významný bojovník z prvního dílu a vůdce Horského kmene, M´Baku.

Co už je ale jasné teď, je fakt, že nový Black Panther bude muset svůj národ sjednotit v boji proti národu Talocan, kterému vládne nemilosrdný král Namor. Podmořská říše totiž nezná slitování se suchozemským světem a Namorovi se navíc nelíbí fakt, že T´Challa existenci kdysi utajované Wakandy odhalil světu, a tím možná pomohl prozradit také existenci národa Talocan.

I přes snahu agenta Everetta Rosse urovnat tento spor diplomatickou cestou se tudíž zdá, že konflikt mezi národem Talocan a královstvím Wakanda je nevyhnutný.

Obsazení a režisér

Režisérem druhého dílu Black Panthera je mladý Američan Ryan Coogler. Přestože mu je teprve 36 let, má tento režisér už na svém kontě takové filmy, jakými jsou Rocky: Nová krev nebo první díl Black Panthera. Na scénáři Coogler pracoval také, společně s Joem Robertem Colem. Podle jeho vlastních slov bylo pracovat na tomto filmu bez hlavního hrdiny Chadwicka Bosemana tím nejtěžším úkolem, který musel v životě vykonat.

Co se týče hereckého obsazení, kromě Chadwicka Bosemana, který zemřel v roce 2020 po dlouholeté nemoci ve věku pouze 43 let, a jehož nelze nijakým způsobem nahradit, uvidíme v druhém dílu Black Panthera všechny herce a herečky oblíbené z prvního dílu.

Chybět tedy nebude Letitia Wright jako zbraně vyvíjející T´Challova sestra Shuri, Danai Gurira jako Okoye, vůdkyně ženské armády, Angela Bassett jako Ramonda, T´Challova matka a královna Wakandy, nebo Martin Freeman jako agent a mírotvůrce Everett Ross. Všem je velmi známý také Winston Duke jako vůdce Horského kmene M´Baku.

Hlavním záporným hrdinou se stane vůdce národa Talocan, jehož ztvární Tenoch Huerta. Jde o méně známého mexického herce, který je ale podle prvních světových reakcí na druhý díl Black Panthera v roli Namora nepřekonatelný.

Foto: Marvel Studios

Zajímavosti

Film je věnován Chadwicku Bosemanovi, který filmový svět opustil ve velmi nízkém věku. Na jeho počest se v traileru objevila zeď s jeho portrétem, která ve filmu slouží jako památka na zesnulého krále T´Challu, zároveň je to ale také pomník a památka na velmi oblíbeného Chadwicka.

Film je 30. dílem ze série MCU. Očekáván je ve velkém napětí, jelikož jeho první díl slavil velký úspěch a patří k nejlepším snímkům celé série.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023