Magie, alchymie a především strhující a podmanivá hudba. To je Princezna zakletá v čase 2.

Datum vydání 13. 11. 2022Shlédnutí 2 833×Sdílení článku528Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Pohádka navazuje na film Princezna zakletá v čase 72 %, který po svém uvedení v roce 2020 byl nějaký čas nejsledovanějším českým filmem na Netflixu a z Los Angeles si odnesl šest cen, včetně ceny za nejlepší snímek. Princezna zakletá v čase 2 81 % je ale ještě daleko akčnější, mnohem více překračuje hranice fantasy magie a kouzel, a je mnohem temnější.

Herci v hlavních rolích, kteří hráli i v jedničce, jsou: Eliška Křenková (Všechno bude, Atlas ptáků), jako Amélie, Natalia Germani (Věčně tvá nevěrná, Amnestie), jako princezna Ellena, Marek Lambora (Láska hory přenáší, televizní seriál Slunečná), jako princ Jan z Calderonu.

Další herci, kteří také podávají skvělé výkony, jsou Simona Zmrzlá, Vojtěch Kotek, Roman Zach, Martin Písařík, Jakub Ouvín, Karel Dobrý a mnozí další.

V tomto příběhu mladá alchymistka Amélie získá zakázanou moc a dokáže částečně ovlivňovat tok času. Ovšem touha po moci a její zneužívání ji rozštěpí v čase, a tak se současná Amélie setkává s Amélií z minulosti. Hrozí ji navíc velké nebezpečí od alchymisty Pána Run, který chce pro sebe získat vládu nad veškerou magií v Oberonu, a proto se chystá Amélii o její schopnost připravit. Amélii čeká dlouhá a nebezpečná cesta, ale společně se svými přáteli, princeznou Ellenou a princem Janem z Calderonu, statečně bojuje se zlem ale i o vlastní duši.

Scénárista a režisér Petr Kubík (Monte Negro, The Lost Legion, Princezna zakletá v čase 1) a scénárista a autor hudby Lukáš Daniel Pařík (Princezna zakletá v čase 1), znovu kouzlí a čarují s časem. Kromě nádherných lokací a skvělé výpravy dominuje ve filmu strhující hudba L.D. Paříka. Pohádka je nejen fantasy a akční, ale tvůrci se nevyhýbají ani komickým situacím, kdy se divák zasměje.

Foto: Totalfilm

Co se týká digitálních triků, jež nás provázejí od začátku až do konce, nabízí jich tento film nejvíc v historii české kinematografie.

V první polovině filmu je několik delších dialogů, nejspíš proto, aby divák, který neviděl jedničku, nahlédl do děje, což ji ale trochu zpomaluje. Ovšem ve druhé polovině už strhující spád filmu nenechá diváka ani na chvíli vydechnout.

Fantastický svět magie a alchymie zcela jistě okouzlí především dětského diváka. Není to klasická pohádka o princezně. Mnohem více je to akční a napínavý film. I proto má Princezna zakletá v čase 2 rozhodně na to, aby posbírala nadšené ohlasy diváků stejně, jako to bylo u předchozího filmu. Nejspíš jich bude ale ještě mnohem více. Tak vzhůru do kina a užijete si s celou rodinou.

Komentáře od uživatelů  ❭

simca smrčková   2022-11-13 16:17:31

dobry den moc se mi pohadka libila jste skvěli , uz se znovu s pritelem tesime do prahy 17.11. na herci a pohadku jste uzasny a uz se nemuzeme dockat na 3 dekujeme moc pozdravem fanynka Simča smrčková

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To nejzajímavější z tohoto týdne:

791Hvězda Stranger Things má strach z nedostatku pracovních nabídek po skončení Netflix hitu

2152The Walking Dead: Dead City má stanovené datum premiéry, které je velmi blízko

743Marvel má nakročeno k dalšímu problému. Jonathan Majors byl zatčen za napadení