Nový animák pro celou rodinu Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo, tentokrát trochu jinak

Datum vydání 20. 11. 2022Shlédnutí 861×Sdílení článku96Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Již od 60. let baví Mikulášovy patálie   děti i dospělé a nejinak tomu bude i tento rok. Do kin se totiž chystá nový animák, který bude sledovat osudy malého Mikuláše znovu, jmenuje se Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (Le Petit Nicolas : Qu'est-ce qu'on attend pour être heureux ) můžeme se na něj těšit od 8. prosince 2022. Pro české diváky svůj hlas propůjčí Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek, režie se ujal Amandine Fredon a Benjamin Massoubre

Jedním z autorů byl René Goscinny. Narodil se v roce 1926 polskému, židovskému otci a ukrajinské matce. Má na svědomí mnoho velmi úspěšných komiksů, které dosáhly vskutku světových úspěchů, mezi nimi je i například Asterix, jež se též dočkal mnoha filmových zpracování. Goscinnyho tvorba dosáhla nevídaných prodejů, na světě se prodalo přes 500 milionů výtisků komiksů. Samozřejmě, potřeboval také trochu pomoci, v tomto případě se obrátil na Jeana-Jacquese Sempého, Morrise či Uderza. Bohužel, Goscinny zemřel před hodně lety, přesněji 5. listopadu 1977 na srdeční zástavu, bylo mu pouhých 51 let. Sempé zemřel naproti tomu před nedávnem, 11. srpna 2022. 

Mikuláš a jeho přátelé

Mikulášovy příběhy se točí kolem dvou zásadních milníků jeho života - školy a domova. Je mu kolem osmi let, poznáme ho na první pohled díky červené vestě a černým vlasům. Mikuláš rozhodně není klidné dítě, spíše pěkně hádavé a se zájmem pozoruje i svět dospělých. Všímají si toho nejvíce jeho učitelé, díky čemuž získává poznámky a za ně bývá trestán odnětím dezertu, či výčitkami rodičů, nicméně nic moc si z toho nedělá a pokračuje dál tak, jak jsme zvyklí…

Foto: Beaumont Palace

Hlavní postavy aneb bez nich to nejde

Dobrodružství Mikuláše by nebyla tak dobrodružná, kdybychom neměli v ději několik zásadních postav. V první řadě je to jeho rodina, maminka si většinu času stěžuje na svého manžela, který dostatečně nevěnuje pozornost jejich potížím a na Mikuláše samotného, jež má spoustu poznámek a vůbec špatných známek. 

Jeho otec je vykreslen jako zoufalý a nešťastný zaměstnanec, nejvíce v oblibě má své křeslo a dýmku. Nevěnuje se příliš ani své ženě, ani pomoci v domácnosti, čímž jí vždy spolehlivě naštve. Svému synovi vypráví příběhy o svých studijních a sportovních úspěších, ovšem nakonec se ukáže, že byl velmi podobným dítětem, jako sám Mikuláš

Babička neváhá Mikuláše rozmazlovat, ať už dárky nebo jídlem. Vždy vítá jeho kamarády a Mikuláš s ní rád tráví čas. Je tu jen jedna věc, příliš nemusí svého zetě a nebojí se to dát najevo.

Nejlepší přítel Mikuláše je bezpochyby Alceste, přátelský chlapec, baculatý a velmi chamtivý. Zřídkakdy ho uvidíme bez svačinky, o kterou se tvrdošíjně odmítá dělit. 

Louisette je oficiálně Mikulášovo nejlepší kamarádkou, později si jí dokonce vezme za ženu.

Rufus je největší vtipálek třídy, často trestán za svoje chování. Někdy má problém se svým povahovým rysem chtít všechno ovládat. Obdivuje svého otce policistu a často ho vídá s píšťalkou v ústech připraveného potrestat každého, kdo se mu postaví do cesty. 

Máme tu ještě samozřejmě Eudese, plachého a rezervovaného se sklony k násilí, Mayxenta, citlivého a často uraženého, Geoffreye, jež je zasypáván různými dárky od otce, Agnana, zvaného také šváb, protože neváhá udat své spolužáky, aby měl dobrou pověst u učitelů a Clotaire, jež víc, než na školu, myslí na cyklistiku. 

Mimo rodinu a kamarády nesmí chybět učitelský sbor v čele s ředitelem, autoritativní postavou, která neváhá krotit rozdováděné žáky. Učitelka je poměrně přísná, avšak malý Mikuláš a ostatní žáci ji i přesto oceňují. Jako školní dozor zde funguje Dubon alias le Bouillon, velmi přísný a vznětlivý bývalý štábní seržant, jehož snahy vydobýt si respekt zastrašováním se nesetkávají s úspěchem. 

Jaká dobrodružství nás asi čekají v novém animáku? Zjistíme již velmi brzy v kinech…

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To nejzajímavější z tohoto týdne:

791Hvězda Stranger Things má strach z nedostatku pracovních nabídek po skončení Netflix hitu

2152The Walking Dead: Dead City má stanovené datum premiéry, které je velmi blízko

743Marvel má nakročeno k dalšímu problému. Jonathan Majors byl zatčen za napadení