Nové spekulace o smrti Bruce Lee. Vědci prý našli pravý důvod jeho předčasného úmrtí

Datum vydání 22. 11. 2022Shlédnutí 8 444×Sdílení článku246Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

,,Buď voda, příteli“. Slavný citát Bruce Leeho nabývá po nových spekulacích o jeho smrti jiné podoby. Bruce Lee byl legendární herec a mistr bojových umění, který nás opustil roku 1973, ve věku pouhých 32 let. Za důvod jeho smrti považován otok mozku, který měl být způsoben alergickou reakcí na prášek proti bolesti hlavy.

Foto: Depositephotos

Samozřejmě jako vždy když umře slavná osobnosti, vyrojila se spousta konspiračních teorií. Spekulovalo se dokonce i s myšlenkou, že byl zavražděn čínskou mafií. Lékaři z britského Clinical Kidney Journal, se ale domnívají, že důvod byl daleko jednodušší.

Vědci se domnívají, že nalezli pravou příčinu smrti legendárního herce Bruce Leeho, pil příliš vody.

Nové důkazy ukazují, že příčinnou mohla být Hyponatrémie, porucha, která se vyznačuje nedostatkem sodíku v krvi. Často bývá způsobena právě až příliš velkým příjmem tekutin během stresové situace, hlavně u sportovců. Ironií je zde, že jednou z nejznámějších hercových filozofických myšlenek, bylo právě: ,,Buď voda, příteli

Bruce Lee, často přezdíván mistr Kung-fu, se tedy opravdu mohl stát obětí své vlastní filozofie. Samozřejmě voda nebyla jediným rizikovým faktorem. Lee podle všeho také užíval konopí, které jen zvýšilo jeho žízeň, ale také léky na předpis a alkohol. Jeho žena Linda Lee Caldwell, také popsala, že herec před svou smrtí držel tekutou dietu.

Důvod jeho smrti samozřejmě stále není s jistotou prokázán, ale dle nových spekulací a indicií, vskutku mohlo jít o ironii osudu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To nejzajímavější z tohoto týdne:

791Hvězda Stranger Things má strach z nedostatku pracovních nabídek po skončení Netflix hitu

2152The Walking Dead: Dead City má stanovené datum premiéry, které je velmi blízko

743Marvel má nakročeno k dalšímu problému. Jonathan Majors byl zatčen za napadení